1. HABERLER

  2. SPOR

  3. BB Diyarbakır işte yeni yönetim
BB Diyarbakır işte yeni yönetim

BB Diyarbakır işte yeni yönetim

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor geçtiğimiz hafta ertelenen olağan kongresini bugün yaptı.

A+A-

Spor Toto 3'üncü Ligi'nde şampiyon olarak 2'inci Lig'e çıkan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un olağanüstü kongresinde başkanlığa yeniden Metin Kılavuz seçildi, sarı kırmızı olan kulübün renkleri de yeşil kırmızı oldu.

Burhan Karadeniz Cep Sineması'nda yapılan kongrede yönetim kurulu, kulübün renklerinin yeşil kırmızı olması için önerge sundu. Önerge delegeler tarafından oy birliğiyle kabul edildi. Daha sonra yapılan oylamada yeniden başkanlığa getirilen avukat Metin Kılavuz, geçen yıl 2 söz verdiklerini hatırlatırken şunları söyledi:

"Bu sözümüzden biri şampiyonluktu, diğeri ise tesisleşme yönündeydi. Bu sezon bir bütün olarak hedefe odaklandık. Acı ve tatlı anılarıyla bir sezonu şampiyon olarak tamamlayıp bir hedefimize ulaşmanın haklı gururunu yaşadık. Bir diğer hedefimiz olan tesisleşme konusunda da önemli bir mesafe kaydettik. Talaytepe mevkiinde 57 dönüm arazi üresindeki arazimizin 30 dönümünü spor tesisi işin ayırdık. Oradaki çalışmalar eylül ayında tamamlanacak. Tesisimizin tamamlanmasıyla rahat bir nefes alacağız ve o tesisi sadece bizim değil, bütün bölge gençlerinin yararlanacağı bir tesisi olacak."

Yeni sezonda da hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirten Başkan Kılavuz, "Yine kent olarak bir bütün şekilde hareket edip şampiyon olacağız. Bu konuda herkesi yanımızda görmek ve desteklerini almak istiyoruz" dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un bugün yapılan konresinde yeni yönetimde belirlendi.15 kişiden oluşan yeni yönetim şu isimlerden oluştu.

YENİ YÖNETİM KURULU

1-METİN KILAVUZ

2-İHSAN UĞUR

3-Doç.Dr.AHMET YILDIRIM

4-GÜRCAN GÜLAY İNCİ

5-RAMAZAN KARAŞİ

6-ABİDİN KAKDAŞ

7-ZEYNEL ABİDİN ÇELİKTAŞ

8-M.CEMAL DOĞRUL

9-ŞEYDA ASLANTAŞ

10-ZEKİ EREN

11-BİŞAR İÇLİ

12-METİN ASLANBOĞA

13-SEMRA BUDAK

14-Doç.Dr. VEYSİ AKPOLAT

15-ERKAN GÖÇMENOĞLU

Kaynak: Diyarinsesi.ORG/Özel HABER

HABERE YORUM KAT