1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bayramlık giysi ve kırtasiye malzemesi yardımı
Bayramlık giysi ve kırtasiye malzemesi yardımı

Bayramlık giysi ve kırtasiye malzemesi yardımı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, yoksullukla mücadele çalışmaları kapsamında hizmete açılan Giysi Bankası’nda Kurban Bayramı dolayısıyla hazırlanan giysi paketleri ile okulların açılacak olması vesilesiyle hazırlanan okul çantası ve

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın açtığı Giysi Bankası, yoksul ailelerin giysi ihtiyacını karşılamaya devam ediyor.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmet ve Yardım İşleri Şube Müdürlüğü, bu kapsamda  bugün Sur'dan göç etmek zorunda kalan ailelere destek olmak amacıyla 200 çocuğa bayramlık giysi, okul çantası ve kırtasiye yardımında bulundu.

Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda yapılan yardım dağıtımına Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı’da katıldı. Anlı, Giysi Bankası'nda Kurban Bayramı dolayısıyla hazırlanan giysi paketleri ile okulların açılacak olması vesilesiyle hazırlanan çanta ve kırtasiye paketlerini dağıttı.

Şimdiye kadar 2 bin 500 kişiye giysi desteği sunuldu

Belediyenin imkânları ve yardımseverlerin bağışlarıyla hizmet veren Giysi Bankası’nda, şimdiye kadar 2 bin 500 kişiye giysi desteği sunuldu. Giysi desteği bayramdan sonra da yoksul ailelere verilmeye devam edecek. 

HABERE YORUM KAT