1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bayram şekeri tezgâhlardaki yerini aldı
Bayram şekeri tezgâhlardaki yerini aldı

Bayram şekeri tezgâhlardaki yerini aldı

Kurban Bayramı yaklaşırken Diyarbakır’ın çarşı ve pazarlarında da bayram heyecanı başladı.

A+A-

Kurban Bayramı'nda misafirlere ikram edilen şeker ve çikolatalar alışveriş merkezi, market ve dükkânlarda satışa sunulmaya başlandı.

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala bayramın vazgeçilmezi olan rengârenk şekerler ve lokumlar Diyarbakır’da çarşı ve pazarlarda, bakkal ve marketlerde kurulan tezgâhlardaki yerini almaya başladı.

ŞEKER FİYATLARINDA ARTIŞ YOK, ESNAF UMUTLU

Şeker fiyatları, kalitesine göre 5 TL ile 45 TL arasında değişirken, lokum fiyatları ise 5 TL ile 15 TL arasında değişiyor. Bayramların vazgeçilmezi olan bayram şekerleri tezgâhları süslese de şu ana kadar istediği rağbeti görmediğini belirten esnaflar, hafta sonunu bekliyor. Şeker fiyatlarında geçen yıla göre herhangi bir artışın olmadığını belirten Mehmet Sarıcak, “Kurban Bayramı'na sayılı günler kaldı. Bizlerde şeker, çikolata, lokum çeşitlerimizi tezgâhlarımıza dizip hazırladık. Şeker ve şekerleme fiyatları geçen yıl olduğu gibi bu yıl da uygun. Tabi şeker fiyatları çeşidine göre değişiyor. Şeker fiyatları, kalitesine göre 5 TL ile 45 TL arasında değişirken, lokum fiyatları ise 5 TL ile 15 TL arasında değişiyor.” dedi.

UCUZ DİYE KALİTESİZ ŞEKERLERE YÖNELMEYİN!

Fiyatları çok ucuz olan şekerlere karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini söyleyen Sarıcak, “Vatandaşlar bütçesine göre hareket etmelidirler. Fakat fazla masraf olmasın diyerek ucuz şekerlere yönelmelerini de tavsiye etmiyoruz. Zaten şeker fiyatlarımızda herhangi bir artış yoktur. Bundan dolayı vatandaşlarımız özellikle son kullanma tarihi geçmiş ve markası olmayan şeker ürünlerine dikkat etsinler.” ifadelerini kullandı.

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT