1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bayram şekeri tezgahlara çıktı
Bayram şekeri tezgahlara çıktı

Bayram şekeri tezgahlara çıktı

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte bayram şekerleri tezgahlardaki yerini aldı.

A+A-

Bayram şekerlerini her bütçeden vatandaşın alabileceğini belirten esnaf Yasin Kurt, şu anda satışlarının normal seyrettiğini söyledi.

Kurt, "Bayram hareketliliği istediğimiz ölçüde yaşanmadı. Vatandaşlar bayram şekeri almak için son iki günü bekliyor. Bayram şekerleri her bütçeye uygun olduğu için herkes alabiliyor. Her kesime hitap ediyoruz.

 

Fakirler de çekinmeden alabilir. Yaklaşık bir haftadır bayram şekerleri satılmaya başladı. Her esnafın bayram şekeri satması bizim açımızdan bir dezavantaj gibi görünüyor. Herkes ekmek parasını kazanmanın derdinde olduğu için bayram şekeri satmak ekonomik bir kazanç olarak görülüyor. Bu yüzden her esnaf bayram şekeri satıyor. Her esnaf hangi işi yaparsa yapsın bayram şekeri satıyor. Bu da bizim işlerimizi ister istemez kötü yönde etkiliyor" dedi.


Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte caddelerin şeker satan esnafla dolup taştığını belirten esnaf Rıza Taşkın, "Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da caddeler şeker satanlarla dolup taşıyor. Herkes ailesine ekonomik kazanç sağlayıp ailesini geçindirmeye çalışıyor. Biz de kendi ekmeğimizin parasını kazanmanın derdindeyiz. Bu bayramı dört gözle bekleyen çocuklar var. Biz de çocukluğumuzda onların yaşadığı duyguları yaşıyorduk" diye konuştu. 

 


(İHY-YRT-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler