1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bayram namazında cemaat sokaklara taştı
Bayram namazında cemaat sokaklara taştı

Bayram namazında cemaat sokaklara taştı

DİYARBAKIR - Kurban Bayramı ülke genelinde coşkuyla kutlandı. Bayram sabahı namaza gitmek isteyen vatandaşlar camilerde yer bulamadıkları için cami dışında yerlere serilen seccadelerde namaz kılıp dini vacibelerini yerine getirdi.

A+A-
Diyarbakır'da Yeşil Camii'ye toplanan yüzlerce  kişi bayram namazı için sokakları doldurdu. Sabah erken saatlerde camide yer bulabilmek için yollara koyulan binlerce Müslüman bir kez daha bayram namazlarını kılmanın mutluluğunu yaşadı. 
 
Bir bayrama daha erişmenin mutluluğunu yaşayan Müslümanlar namaz  sonrası birbirleriyle bayramlaşarak sohbet etti.  
 
Bayram Namazının önemini hutbesinde dile getiren Yeşil Camii İmamı yalnız bayramlarda değil her gün böyle kalabalık bir cemaatin olmasını belirtti. İmam hutbesini şu sözlerle devam ettirdi: Kurban Bayramı bütün Müslümanların ortak bayramıdır. Allah'u Teala namazı nasıl farz kıldıysa kurbanı da o şekilde farz kılmıştır. İmkanı olan vatandaşların kurban kesip ihtiyaç sahibi kişilere dağıtması sevaptır. Bu bir dini vecibedir. Bunun yerine getirilmesi gerekiyor.  Hiç unutmayalımki yapılan her hayır hanelere yazılır ,mükafatını cenabi Allah mutlak verir.
 

HABERE YORUM KAT