1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bayram esnafı güldürdü
Bayram esnafı güldürdü

Bayram esnafı güldürdü

Diyarbakır'da Kurban Bayramı dolayısıyla çifte bayram yaşayan esnafın yüzü güldü.

A+A-
Ülke genelinde coşkuyla kutlnana Kurban Bayramı en çok esnafı sevindirdi. Çifte bayram yaşadıklarını ifade eden esnaf yılda iki kez yaşanan bayramlar nedeniyle güldüklerini dile getirdiler.
 
Hazır giyimcilerden tutun terziler, tatlıcılar, gıda satan işyerleri, ayakkabıcılar, ve seyyar satıcılar bayram öncesi yaşanan yoğunluktan memnuniyet duydu. Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan esnaf Kadir Hatem bayram öncesi yaşanan yoğunluktan mutlu olduklarını ifade ederek şu sözleri dile getirdi.
 
Hatem, “Diyarbakır'da çözüm süreciyle birlikte yüzü gülen esnaf birde bayram alışverişiyle gülmeye başladı. Son günlerde iflasın eşiğine gelmiştik. Ancak çözüm süreciyle bir nebzede olsa rahatlamaya başladık. Kurban Bayramı öncesi Ramazan Bayramında işlerimiz düzgün gitmişti. Kurban Bayramı'da işlerimiz iyi oldu. Bu da bizi oldukça mutlu etti” diye konuştu.
 
Bu bayram hemen hemen herkesin ayakkabı aldığını dile getiren ayakkabı satıcısı Remzi Çevik ise, “Ramazan Bayramında satışlarımız pek iyi değildi ancak ne hikmetse Kurban Bayramı'nda satış patlaması yaşadık. Bu sebepten çifte bayram yaşamış olduk. Keşke hep satışlarımız bayram havasında geçsin” dedi. 
 
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT