1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bayram Duman'dan okullara ziyaret
Bayram Duman'dan okullara ziyaret

Bayram Duman'dan okullara ziyaret

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Hani İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Duman, okullardaki ziyaretlerine devam ediyor.

A+A-

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Duman, okul gezilerinde sorun, sıkıntı ve ihtiyaçları da yerinde tespit ediyor. Duman, ilçe merkezi başta olmak üzere, Gürbüz ve Kuyular beldeleri, Anıl, Belen, Sergen, Çardaklı ve Süslü köylerini gezerek okulların yapmış olduğu çalışmaları yerinde inceledi.

Okulların sorunları ve yaşanan sıkıntılar hakkında okul idarecilerinden bilgi alan Duman, sınıfları gezerek öğrencilerin sorunlarını dinleyip not aldı. Duman, "Öğrenciler, aklın ve bilimin rehberliğinde yetiştirilmeye ve korunmaya muhtaçtır. Onların daha mutlu ve çağdaş bir şekilde yetiştirilmesini istiyorsanız siz öğretmenler olarak daima okul ve çocuklar ile diyalog içinde olmalısınız. Sizler birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda çalışarak zaten ellerinizden geleni yapıyorsunuz ve zor şartlarda çalışıyorsunuz bunları biliyoruz. Siz burada vicdanınızla baş başasınız, çocuklarımız bizim geleceğimiz, güvencemiz ve en kıymetli varlıklarımızdır, bunun için hepimizin daha çok çalışması gerekmektedir" dedi.

Son yıllarda Hani'de yapımı tamamlanan ve devam eden okullar sayesinde eğitim ve öğretimde oldukça rahatladıklarını kaydeden Duman, "Yeni yapılan okullarımız sayesinde eğitim kalitemizin iyice yükseleceğine inanıyorum. Bizler de üstümüze düşen görevleri yerine getirmeye çalışacağız. Bu nedenle bugünden sonra okullarımızı sık sık ziyaret edip, ihtiyaçları nelerdir, sorunları nelerdir, beklentileri nelerdir bunları yerinde tespit edeceğiz. Sizlere de büyük görevler düşmektedir.

Okullardaki performanslarınız çok önemlidir, elinizden geleni ortaya koyarak sadece okulun değil, aynı zamanda köylerimizin de eğitim seviyesini yükseltmek için emek ve çaba sarf ediyorsunuz. 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında hepinizden daha çok çalışma bekliyorum. Eğitim kalitesini hep beraber el ele vererek yükselteceğiz, biz eğitiminin kalitesini yükseltmek için gece gündüz çalışıyoruz, sizler de çalışacaksınız" diye konuştu.