24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır25 °C
 • İstanbul18 °C
 • Ankara16 °C
 • Antalya28 °C
 • İzmir24 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  124,986
  %-0.40
 • Dolar
  3,0749
  %-0.41
 • Euro
  3,3513
  %-0.18

Bayraktar yeniden TZOB Genel Başkanı

Bayraktar yeniden TZOB Genel Başkanı

16 Mayıs 2015 Cumartesi 12:22

Şemsi Bayraktar, yeniden Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı oldu.

TZOB'un 26. Genel Kurulu'nda 10 Mayıs 2015 tarihinde yapılan seçimler sonrası oluşan yönetim kurulu, 15 Mayıs 2015 Cuma günü görev dağılımı yaptı.
 
Görev dağılımıyla genel başkanlığa Şemsi Bayraktar, yönetim kurulu başkan vekilliğine Nejat Gamzeli, yönetim kurulu muhasip üyeliğine yeniden Mustafa Hepokur getirildi.
 
 
Bayraktar, görev dağılımı sonrası yaptığı açıklamada, Birlik Yönetim Kurulu olarak geçen 4 yıllık faaliyet döneminde ülke tarımının ve çiftçilerin karşılaştığı sorunların çözümü için her türlü çabayı gösterdiklerini, bu çerçevede teşkilatın da büyük atılımlar gerçekleştirdiğini bildirdi.
 
 
Çiftçinin ve 4,5 milyon üyenin hak ve menfaatlerini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sonuna kadar savunmaya devam edeceklerini kaydeden Bayraktar, “TZOB Yönetim Kurulu olarak canla başla çalışmayı sürdüreceğiz. Geçmişte olduğu gibi çiftçimizin iyi gününde de, kötü gününde de yanında olacağız. Hem tarımsal gelirin hem milli gelirin artırılması hem de çiftçimizin milli gelirde hakkaniyetli pay alması için yapısal sorunların çözümü konusunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız ve diğer paydaşlarımızla geçmişte olduğu gibi bundan sonra da omuz omuza çalışacağız.
 
Bundan önceki dönemde Birliğimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet binamızı yeniledik. Ankara'nın merkezinde modern bir hizmet binasına kavuştuk. Ankara Yenimahalle'de 200 yataklı sosyal tesis ve eğitim merkezimizi inşa ettik. Büyük önem verdiğimiz ve tarımsal üretimimiz, verimliliğimiz açısından olmazsa olmaz gördüğümüz eğitimlerimizi burada gerçekleştireceğiz. Bilgisayar otomasyon sistemimizi kurduk. Önümüzdeki dönem de altyapısını tamamlamış bir kurum olarak proje ve eğitim ağırlıklı çalışacağız” dedi.
 
 
10 Mayıs 2015'de yapılan genel kurulda yeniden yönetim kuruluna seçilen eski Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Nuri Şeyda Sorman, 13 Mayıs 2015 Çarşamba günü kalp krizi geçirerek vefat etmişti. Sorman'dan boşalan yönetim kurulu üyeliğine, yedek üyeler arasında birinci sırada bulunan Perşembe Ziraat Odası ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan gelmişti. Görev dağılımı sonrası TZOB Yönetim Kurulu şöyle:
 
 
“Genel Başkan Şemsi Bayraktar, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nejat Gamzeli, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Mustafa Hepokur, Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Şinasi Özdemir, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Latif Maskan, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Bahadır Sezgin, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kozoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cevat Delil, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Darcan, Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan.” 
Haber Kaynağı :
Okunma Sayısı : 3421
Etiketler:
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com