1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bayrak kınaması
Bayrak kınaması

Bayrak kınaması

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, dün toplumsal olaylar esnasında bir gösterici tarafından 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'na ait kuzey nizamiyesi bölgesinde bulunan Türk bayrağının indirilmesi ile ilgili olarak, “Türk bayrağının ebediyete

A+A-

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yaşanan çatışmada hayatını kaybeden Ramazan Baran'ın cenazesinin ardından çıkan olaylar esnasında bir grup Bağlar ilçesinde bulunun 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'na yürümüştü.

Bir göstericinin nizamiye bölgesinde bulunan Türk bayrağını indirmesiyle ile ilgili açıklamada bulanan Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, olayı nefretle kınadığını belirterek, bayrağa saldırıyı gerçekleştirenin yakalanması için çalışma başlatıldığını söyledi.

Vali Kıraç, "Lice ilçesinde meydana gelen olaylar nedeniyle Bağlar ilçesinde yapılan yürüyüş esnasında vatanımızın bağımsızlığı ve milletimizin birliğinin sembolü, rengini ecdadımızın kanından alan Türk bayrağının ebediyete kadar dalgalanacağı gönderden indirilmesini nefretle kınıyorum.

Bu menfur saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanarak haklarında yasal işlem yapılması için ilgili merciler tarafımdan talimatlandırılmıştır. Ayrıca olayın meydana geldiği bölgenin güvenlik boyutunu değerlendirmek ve ilgililer hakkında inceleme yapmak üzere idari soruşturma başlatılmıştır" diye konuştu.


(ÜN-YRT-CC-Y)

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT