1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bayrak indirilen komutanlık kapatılıyor
Bayrak indirilen komutanlık kapatılıyor

Bayrak indirilen komutanlık kapatılıyor

Yüksek Askeri Şura'da geçen ay Türk bayrağı indirilen Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'nın lağvedileceğine dair karara varıldığı iddia edildi.

A+A-

Yüksek Askeri Şura (YAŞ), Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Casusluk ve dinleme skandalı, darbe girişimi davalarında haklarındaki belirsizlikler giderilemeyen askerlerin durumları, ve sınırlarımız dışında yaşanan tehlikeli girişimlerin ele alındığı toplantılarda, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda bir süredir devam eden yeni yapılanma da masaya yatırılacak.

Öte yandan, Yeni Şafak gazetesi, YAŞ'ta Eskişehir 1. Hava Kuvvet Komutanlığı ve Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'nın yeniden düzenlenmesine ilişkin çalışmaların gündeme geleceğini, bu kapsamda Başbakan Erdoğan'ın büyük tepki gösterdiği ve sorumlular hakkında soruşturma başlatılan, gönderindeki Türk bayrağı indirilen Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'nın lağvedileceğini iddia etti,

Haberde, halen korgenerallik rütbesiyle yönetilen Eskişehir 1. Hava Kuvvet Komutanlığı'nın orgenerallik rütbesiyle yürütülmesi ve bazı unsurların da bu kuvvete bağlanması gündeme geleceği öne sürüldü.

HABERE YORUM KAT