1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Baykanlılar İlçelerine Yüksek Okul Açılmasını İstiyor
Baykanlılar İlçelerine Yüksek Okul Açılmasını İstiyor

Baykanlılar İlçelerine Yüksek Okul Açılmasını İstiyor

Baykan AK Parti ilçe Başkanı Cahit Gümüş, ilçeye meslek yüksekokulun açılmasına yönelik kamuoyu oluşturmak için her türlü çalışmayı yapacağını söyledi.

A+A-

Gümüş, yaptığı açıklamada, konu ile ilgili müjdeli haberi sadece Baykan'da değil, başka illerde yaşayan baykanlılarda bekliyorlar, Gümüş, Baykanlı olup fakat başka illerde görev yapan ve çalışan hemşerilerimizde bizden her gün yüksekokul istiyorlar.

Benim buradaki amacım, ilçeye yüksekokul kazandırmak. Bu nedenle ne tür kamuoyu oluşturmak gerekiyorsa onu oluşturmanın gayreti için olacağız" dedi. Tek amaçlarının ilçenin gelişmesi, Baykan'daki göçün durması olduğunu söyleyen Gümüş, "Ben iddia ediyorum, Baykan'a yüksekokulun açılmasıyla Baykan'da göç duracak. Hatta göç tersine dönecek. Çünkü yüksek okuldan dolayı sadece konut yapmak isteyen birçok insanımız var. Bunların tek beklentisi Baykan'a meslek yüksekokul" diye konuştu.

Yüksekokulu istemekte Baykanlıların haklı olduğunu belirten Gümüş, Siirt'te 25 dakikada gidilebilen, uluslararası yol geçidi üzerinde tek ilçenin Baykan olduğunu, alt yapı sorunu olmayan yine tek ilçenin Baykan olduğunu, Baykan'da yüksekokul açılıncaya kadar mücadeleye devam edeceklerini, bu konuda Sayın vekillerimizde destek veriyorlar, Siirt üniversite yönetimindede destek sözü aldık. İlçemize Yüksekokul açmalarının önündeki tek engel hizmet binasıdır, bu konuda da Sayın kaymakamımızdan ve diğer yetkililerden destek girişimlerinde bulunacağız. Dedi. NOT: Bizde Baykahaber olarak daha önce yaptığımız Ankette yaklaşık 8 bin kişi İlçemize yüksekokul istiyoruz şeklinde oy kullanmışlar. Yine bundan 6-7 yıl önce Baykan nüfusu 10 bin civarında iken bugün Baykan nüfusu 6 bin civarındadır. Bunun tek sebebi işsizliktir. İlçemize Yüksekokul açılması Baykan'ı seven her yetkilinin görevi olduğu gibi her baykanlının faydası ve görevidir. Hayırlısı olur inşallah.