1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir'in hazırlattığı afişler Diyarbakır'da günün konusu oldu
Baydemir'in hazırlattığı afişler Diyarbakır'da günün konusu oldu

Baydemir'in hazırlattığı afişler Diyarbakır'da günün konusu oldu

Temizlik konusunda sık sık eleştirilen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir , kenti kirletenlere karşı ilginç bir kampanya başlattı. Günde 800 ton atık gıda topladıklarını söyleyen Baydemir, mesajın etkin olması için bilboard'lara ilginç

A+A-

KENTİMİZİ KİRLETEN SİHİRBAZLAR MI?

Afişlerde "Kentimizi kirleten sihirbazlar mı?", "Sokaklarımıza bunca çöpü şövalyeler mi atıyor?", "Sokaklarımızdaki çöpler uzaydan mı geliyor?", "Kenti robotlar mı kirletiyor?" yazıyor.Afişlerin altında ise "Diyarbakır sokaklarını bu kentte yaşayan bizler kirletiyoruz. Lütfen sokakları çöp atmayalım" uyarısı yer alıyor.

BAYDEMİR TOPLANTI YAPACAK
 
Belediye Başkanı Osman Baydemir bugün sabah temizlik kampanyası ile ilgili Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nde bir basın toplantısı düzenleyecek. Burada vatandaşların kampanyaya destek vermesini isteyecek olan Osman Baydemir, çevre ve ekoloji konusunda da vatandaşlara bilgiler verecek.
 
 
"UZAYLILAR GELİP BU KENTİ KİRLETMİYOR" DEMİŞTİ
 
Afişlerdeki ifadeleri Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, geçen ay Çevre Koruma Daire Başkanlığı bünyesinde çalışan memur, işçi ve temizlik firması çalışanlarıyla yemekte buluşmuş ve "Uzaylılar gelip bu kenti kirletmiyor. Artık apartmanların 5. veya 7. katlarından çöp atmaktan vazgeçin. Bu Diyarbakırlıya yakışmaz" demişti.
 

HABERE YORUM KAT