1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir'den Hakkari'ye trafik ışıkları jesti
Baydemir'den Hakkari'ye trafik ışıkları jesti

Baydemir'den Hakkari'ye trafik ışıkları jesti

Hakkari'de meydana gelen toplumsal olaylarda tahrip edilen trafik ışıkları direklerinin yerine Diyarbakır Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Baydemir tarafından gönderilen yenileri kurulmaya başlandı.

A+A-

Belediye Başkanlığı tarafından yaklaşık 5 yıl önce Hakkari Devlet Hastanesi Kavşağı ile Dağgöl Mahallesi Medeni Sancar Caddesi'ne yerleştirilen trafik ışıkları meydana gelen olaylar sırasında tahrip edilmişti. Türkiye'de trafik ışıkları olmayan tek il olan Hakkari'ye Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Osman Baydemir tarafından gönderilen trafik ışıkları kurulmaya başlandı. Önceki gün Diyarbakır'dan gelen bir ekip tarafından Devlet Hastanesi Kavşağı ile Bulvar Caddesi'ndeki iki ayrı noktaya trafik ışıkları konulmaya başlandı. Sürücülerin ve yayaların alışması için şimdilik sembolik olarak kurulduğu belirtilen trafik ışıklarının bir hafta içersinde faaliyete geçirileceği belirtildi.

Bazı vatandaşlar, daha önce trafik ışıklarının kurulmasına rağmen meydana gelen olaylarda tahrip edilerek yerinden söküldüğünü ifade ede ettiler. Her ilde olduğu gibi Hakkari'de de trafik ışıklarının olması gerektiğini belirten vatandaşlar, belediye tarafından kurulan ışıklara herkesin sahip çıkmasını ve sürücülerin ise trafik kurallarına uyması gerektiğini söylediler.

Belediye Başkanlığı yetkilileri ise, trafik ışıklarının Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir tarafından Hakkari'ye gönderildiğini belirttiler. Yetkililer, bu ışıkların sembolik kurulduğunu, yaya geçitlerin ve sürücülerin ışıklara alışması halinde şehrin birçok noktasına daha trafik ışıklarının kurulacağını belirttiler.