1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir'den DBŞT'ye teşekkür gülü
Baydemir'den DBŞT'ye teşekkür gülü

Baydemir'den DBŞT'ye teşekkür gülü

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu (DBŞT) ekibini kuliste ziyaret ederek gül verdi. Baydemir, “Oyun ve sanatınızla Büyükşehir Belediyesi'nin ismini Türkiye ve düny

A+A-

Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir elinde bir demet gül ile DBŞT kulisine girdi. Kostümlerini giymiş ve çocuklar için Xulame Du Xwedi (İki Efendinin Uşağı) oyununu sahnelemeye hazırlanan oyunculara ziyaret edip tek tek gül veren Baydemir, Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutladı. Sonra Baydemir, oyuncular, Genel Sanat Yönetmeni Rüknettin Gün ve Kültür ve Turizm Daire Başkanı Muharrem Cebe ile birlikte sahnede bir hatıra fotoğrafı çektirdi. “Yaşam bir tiyatro gibidir” diyen Baydemir, “Oyunlarınızla, sanatınızla Büyükşehir Belediyesi'nin ismini Türkiye ve dünyada saygın bir yere taşıdığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Baydemir daha sonra grup olarak oyun izlemeye gelen Özel Diken Koleji öğrencilerini karşıladı. DBŞT, Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla Xulame Du Xwedi (İki Efendinin Uşağı) adlı oyunu sahneledi. 18. yüzyılda yaşamış İtalyan yazar Carlo Goldoni'nin yazdığı iki perdelik oyun, paranın en geçerli değer olduğu ilişkileri paranın belirlediği, hatta aşkların alınıp satıldığı bir dünyayı anlatıyor.

HABERE YORUM KAT