1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir'den çocuklara Bayram Ziyareti
Baydemir'den çocuklara Bayram Ziyareti

Baydemir'den çocuklara Bayram Ziyareti

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir Ramazan Bayramı dolayısıyla Mardinkapı Mezarlığı’ndaki Vedat Aydın’ın kabir ziyaretinin ardından ev ziyaretlerinde bulunarak yurttaşlarla bayramlaştı. Baydemir ayrıca Çocuk Esirgeme Kurumu

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir Ramazan Bayramı dolayısıyla Mardinkapı Mezarlığı’ndaki Vedat Aydın’ın kabir ziyaretinin ardından ev ziyaretlerinde bulunarak yurttaşlarla bayramlaştı. Baydemir ayrıca Çocuk Esirgeme Kurumu ve Erkek Yetiştirme Yurdu’ndaki çocukları ziyaret ederek bayram sevinçlerini paylaştı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir  Ramazan Bayramı’na yoğun bir programla girdi.

Baydemir sabah saatlerinde DTP İl yöneticileri, ilk kademe belediye başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle birlikte faili meçhul cinayete kurban giden HEP İl Başkanı Vedat Aydın’ın Mardinkapı Mezarlığı’ndaki mezarını ziyaret ettikten sonra kabir ziyareti yapan yurttaşlarla bayramlaştı.

Baydemir, Bağlar Belediye Başkanı Yurdusev Özsökmenler ile birlikte daha sonra Bağlar bölgesinde ikamet eden Çiftçi, Kaya, Yaşa, Ablay, Özpamuk, Varol ve Çelik alilerine bayram ziyaretine gitti. Gittiği her yerde ilgiyle karşılanan başkanlar ev sahipleriyle sohbet edip bayramlaştı.

 

Çocuklarların bayram sevinci

Ev ziyaretlerinin ardından Baydemir ve Özsökmenler Yenişehir Çocuk Esirgeme Kurumu’na geldi. Çocukların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkanlara DTP İl Yöneticisi Celal Yoldaş, DTP Bağlar İlçe Başkanı Hadi Aksoy eşlik etti. Öğle yemeğini yurdun yemekhanesinde çocuklarla birlikte yiyen başkanlar içerisinde giysi ve oyuncak bulunan hediyeleri çocuklara armağan etti.

 

Ev ortamında yetişecekler

Başkanlara yurtla ilgili bilgi veren Sosyal Hizmetler İl Müdürü Oktay Taş çocukların ev ve aile koşullarına yakın bir ortamda yetişebilmeleri için bölgede ilk kez hayat geçirilen yeni bir uygulama başlattıklarını belirterek yaptıkları uygulamayı şöyle anlattı:“6 kişilik bir çocuk grubunu iki ay önce tutmuş olduğumuz bir eve yerleştirdik. Çocuklar burada psikolog ve eğitmenlerle birlikte kalıyorlar. Yeni yıla kadar ikinci evimizi de oluşturacağız.”

Başkanlar daha sonra Erkek Yetiştirme Yurdu’na geldi. Yurt Müdürü Rifai Yıldırım 13-18 yaş grubu arasındaki çocukların kaldığı yurtta bu yıl üniversite sınavlarına giren 6 çocuktan 4’ünün üniversiteye yerleştiğini belirtti. Yıldırım Diyarbakır’da bulunan yetiştirme yurtlarının Türkiye’deki en iyiler arasında olduğunu sözlerine ekledi. Çocuklarla hatıra fotoğrafı çektiren Baydemir “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Biz sizin için ne yapsak azdır” diye konuştu.