1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir'den Cemevi'ne ziyaret
Baydemir'den Cemevi'ne ziyaret

Baydemir'den Cemevi'ne ziyaret

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Pir Sultan Abdal Kültür ve Cemevi'ni ziyaret ederek dernek başkanı ve dedelerden helallik istedi.

A+A-
Diyarbakır'da 10 yıldır belediye başkanlığını yürüten Osman Baydemir, önümüzdeki yerel seçimlerden sonra görevi devredeceği için helalleşme ziyareti kapsamında Pir Sultan Abdal Kültür ve Cemevi'ne gitti. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Cafer Koluman ve yönetim kurulu üyeleri ile dedelerin hazır bulunduğu görüşmede, Baydemir, belediye başkanlığı görevinin sonuna geldiğini belirterek helallik istedi. Alevi dedesi Hasan Baykut da “Esas sizin kente hakkınız geçti, siz helal edin. Bizler helal ediyoruz. Eğer Şanlıurfa'ya giderseniz orada da canlarımız var. Size desteğimiz ve taleplerimiz olacak” dedi.
 
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Cafer Koluman da Baydemir'e 'Çiçek gibiydiniz' diyerek bir demet çiçek verdi. Koluman, “Diyarbakır'ın çok kültürlü, çok inançlı yapısına hizmet kalitenizle çıtayı çok yükselttiniz. Sizden sonra da bu hizmetin devam edeceğine inancımız tamdır. Kentin çok kültürlü özelliği daha da görünür oldu. Hızır bundan sonraki yolculuğunuzda yardımcınız olsun” dedi.
Dernek yöneticileri ve dedeler Baydemir'i alkışlarla uğurladı.
(ÜN-AKK-Y)
 

HABERE YORUM KAT