1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir: Yerel ürünleri kullanalım
Baydemir: Yerel ürünleri kullanalım

Baydemir: Yerel ürünleri kullanalım

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Diyarbakır halkından mahalledeki esnaftan alışveriş yaparak destek olmasını istedi. Baydemir, “Diyarbakır'da üretilen ürünlere sahip çıkalım” dedi.

A+A-

Bakkallar Bayiler ve Şekerciler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Güler ile birlikte Suriçi esnafları Büyükşehir Belediyesi'ne gelerek Baydemir'le görüştü. Esnaflar, kentte büyük alışveriş merkezlerinin açılmasıyla kendilerine olan talebin düştüğünü ve bu nedenle yaşadıkları sıkıntıları Baydemir'le paylaştı.

Baydemir de esnaflara halkın sağlığına en az kazançları kadar ciddi önem vermeleri gerektiğini söyleyerek, “Diyarbakırlılar gönül rahatlığıyla bakkalından, küçük marketinden alışveriş yapmalı” diye konuştu. Diyarbakır halkından esnafa destek isteyen Baydemir, “Lütfen var gücünüzle yerel ürünlere yönelin. Diyarbakır'daki doğal üretilen ürünleri tercih edin” dedi.

Dünyanın, kentlerin, koşulların, imkanların gün geçtikçe değiştiğini söyleyen Baydemir, Diyarbakır'ın da her gün biraz daha geliştiğini anlatarak şunları söyledi: “Büyük metropol kentlerin hepsinde büyük alışveriş merkezleri açılıyor. Diyarbakır da buna direnme şansına sahip değil ama Diyarbakır halkı esnafını yaşatabilir. Mahallemizdeki, sokağımızdaki esnafımıza sahip çıkalım. Onun kapanmaması için alışverişimizi sokağımızdaki bakkaldan yapalım.”

Baydemir ayrıca Diyarbakır'da üretilen mallara sahip çıkılması çağrısında bulundu. Baydemir, “Bunun altını özellikle çiziyorum. Çünkü Diyarbakır'da üretilen ürüne sahip çıkmak demek yeni ürünlerin de Diyarbakır'da üretilmesi demektir. Bu da istihdam alanlarının açılmasıdır. İstihdam alanının açılması insanların işe girmesi demektir. İşe girmesi demek alım gücünün artmasıdır. Bu da ekonomik döngünün devam etmesidir” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT