1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir ve Baran hal esnafının sorunlarını dinledi
Baydemir ve Baran hal esnafının sorunlarını dinledi

Baydemir ve Baran hal esnafının sorunlarını dinledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran Sebze Hali esnafıyla bir araya gelerek sorunlarını ve taleplerini dinledi.

A+A-

Bağcılar semtinde bulunan Sebze ve Meyve haline gelen Baydemir ve Baran'a Genel Sekreter Yardımcısı Şahin Elhakan, Zabıta Daire Başkanı Mehmet Kaya ve İşletme İştirakler Daire Başkanı Hikmet Altuğ eşlik etti.

Hal esnafı ekonomik olarak yaşadıkları sıkıntıları anlatarak, korsan satış yapanların engellenmesini istedi. Esnaflar ayrıca kanalizasyon konusunda kendilerine yardımcı olan DİSKİ yetkililerine ise teşekkür etti.  Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran sebze halinin doğu cephesindeki istinat duvarının yolun içerisinde kaldığını belirterek yıkılması gerektiğini söyledi.

Esnafları dinleyen Baydemir, Büyükşehir ve Bağlar belediyesi olarak bu kentte yaşayan herkesin hizmetkarı olduklarını hatırlattı. Sebze Hali'nin artık giderek gelişen ve büyüyen kentin içerisinde kaldığını ve bunun da bir takım zorlukları beraberinde getirdiğini söyleyerek, farklı bir alanda yeni bir sebze halinin yapılması için önümüzdeki süreçte yeniden bir araya gelmelerini söyledi.