1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir ve Aydoğan`dan kabir ziyareti
Baydemir ve Aydoğan`dan kabir ziyareti

Baydemir ve Aydoğan`dan kabir ziyareti

BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir Kurban Bayramı dolayısıyla yakınlarının kabirlerini ziyaret eden Diyarbakırlıları yalnız bırakmadı.

A+A-

Kurban Bayramı Arefesi nedeniyle yurttaşların kabir ziyaretleri devam ederken BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, BDP'li yöneticilerle birlikte Yeniköy Mezarlığı'ndaydı. Seydalarla birlikte dolaşan Aydoğan ve Baydemir kabir ziyareti yapan yurttaşlarla beraber  Fatiha okuyarak, başsağlığı dileğinde bulundu.  Baydemir geçtiğimiz günlerde kaybettiği annesi  Azize Baydemir'in mezarını ziyaret ederek, dua edip, şeker dağıttı.

Baydemir ve Aydoğan 2008 yılında geçirdikleri trafik kazası sonucu  hayatını kaybeden Cihan Deniz ve Hüsnü Ablay'ın mezarını ziyaret ederek, ailesine başsağlığı dilediler. Ardından 12 Eylül 2006'da Koşuyolu'ndaki patlamada hayatını kaybeden 14 yaşındaki Hasan Marangoz'un kabrine giden Baydemir ve Aydoğan aileye sabır ve metanet diledi.

Bayram namazını Diclekent'te bulunan Ehmedê Xanî Camii'nde kılacak olan Baydemir, sonrasında Mardinkapı Mezarlığı'nda bulunan Vedat Aydın'ın kabrine ziyaret gerçekleştirecek. Kabir ziyaretinin ardından İplik Mahallesi'ne geçecek olan Baydemir, vefat eden annesinin ilk bayramından dolayı annesinin evinde bayram ziyaretlerini kabul edecek.

HABERE YORUM KAT