1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir Sümerpark'ta barış ve sevgi fidanları dikti
Baydemir Sümerpark'ta barış ve sevgi fidanları dikti

Baydemir Sümerpark'ta barış ve sevgi fidanları dikti

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Amed Dernekleri Federasyonu tarafından, 'Diyarbakır'a hayat vermek, Türkiye'ye hayat vermektir' sloganıyla düzenlenen etkinlik kapsamında, Sümer Park'ta barış ve sevgi fidanları adını verdikleri gül f

A+A-

Amed Dernekleri Federasyon Başkanı Murat Gökhan'ın organizasyonu ile aralarında, Amasya, Giresun, Trabzon, Van, Erzurum ve Hatay dernekleri federasyon başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i ziyaret etti. Yenişehir ilçesinde bulunan Sümer Parkta'ki Güneş Evi önüne gelen Baydemir ile federasyon başkanları, gül fidanlarını, barış ve sevgi şiarıyla dikti.

KÜRTLER, TÜRKLER, LAZLAR, ÇERKEZLER VE ARAPLAR GÜL BAHÇESİNİN VAZGEÇİLMEZİ OLMALIDIR
Gül fidanlarının rengarenk daha güzel olduğunu belirten Baydemir, barış fidanlarının toprağını kürek yerine ellerini kullanarak döktü. Osman Baydemir, "Hatay'dan Diyarbakır'a bu coğrafya içerisinde yaşayan bütün halklar, bütün diller, bütün kimlikler ve milletler vazgeçilmez bir gül bahçesinin parçalıdır, tamamlayıcılarıdır. Gül bahçesi rengarenk güzeldir. Kürtler, Türkler, Lazlar, Çerkezler ve Araplar gül bahçesinin vazgeçilmezi olmalıdır. Hepsi birlikte özgürce ve kardeşçe yaşayarak bu gül bahçesini güzelleştirmemiz ve büyütmemiz gerekiyor. Bugün aslında buradaki birlikteliğimiz birbirimizin varlığına duymuş olduğumuz saygının gereği ve ispatıdır" dedi.