1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir Sarı'yı cezaevi önünde karşıladı
Baydemir Sarı'yı cezaevi önünde karşıladı

Baydemir Sarı'yı cezaevi önünde karşıladı

Kürt siyasetçilere yönelik tutuklama kampanyaları kapsamında 2009 yılında tutuklanan DİSKİ Genel Müdürü Yaşar Sarı tahliye oldu. Sarı'yı Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir D Tipi Cezaevi önünde karşıladı.

A+A-

2009 yılında başta yerel yöneticiler olmak üzere Kürt siyasetçilere yönelik gözaltı ve tutuklama furyasında evinde gözaltına alınarak tutuklanan DİSKİ Genel Müdürü Yaşar Sarı ile BDP Diyarbakır İl Başkanlığı'nda çalışan Cebrail Kurt yargılandığı Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tahliyesine karar verildi. Tahliye kararının ardından gece Diyarbakır D Tipi Cezaevi'nin önüne Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Hacı Haspolat, DİSKİ Genel Müdür Vekili Fahrettin Çağdaş, Genel Müdür Yardımcıları Recep Çetin, Zeki Kantarcı ve aileleri karşıladı. İki saat süre ile cezaevi önündeki bekleyişin ardından Yaşar Sarı ve Cebrail Kurt cezaevi kapısı önünden serbest bırakıldı. Baydemir Sarı'ya sarılırken “İyi dinlendin” diyerek espri yaptı.

Yaşar Sarı'nın eşi Seray Sarı, yaklaşık üç yıldan bu yana cezaevinde olan eşine, daha önce görmediği damatlarını da tanıştırdı.