1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir, kar temizliğine katıldı
Baydemir, kar temizliğine katıldı

Baydemir, kar temizliğine katıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, şehir merkezinde biriken kar ve buzları temizleme çalışmalarına katıldı.

A+A-
 Kazma ile buzları kıran Baydemir, sıfırın altında 9 derecede çalışma yürüten ekiplere salep ikram etti. 3 günlük yoğun kar yağışının ardından 10-15 dereceye kadar düşen ısı nedeniyle buzlaşan karlar 5 günden bu yana kamyonlarla şehir dışına taşınıyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Zabıta Daire Başkanlığı ile DİSKİ Genel Müdürlüğü iş makineleri ve ekipleri Yenişehir bölgesinde iş makineleri ile buzlaşan karları kırıp kamyonlara yüklüyor.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir de ekipleri ziyaret ederek çalışanlara soğuk havaya karşın yaptıkları fedakar çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Bir süre kazma ile buzları kırma çalışmalarına katılan Baydemir'e Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fahrettin Çağdaş yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Bugüne kadar 500 ton tuz kullandıklarını ve kimi ilçe belediyelerinin de ihtiyacını da karşıladıklarını bildiren Çağdaş, tuzlama çalışmalarının sabah saat 05.00 sıralarında başladığını söyledi.
 
(ÜN-YRT-ÖZ-Y)
 

HABERE YORUM KAT