1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir kadın voleybolcuları ağırladı
Baydemir kadın voleybolcuları ağırladı

Baydemir kadın voleybolcuları ağırladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol takımını ağırladı.

A+A-

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kurum ve kuruluşları ziyaret eden Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol takımı kadın voleybolcuları Antrenör Kezban Ergörmüş Ata ve Kaptan Songül Ayın eşliğinde Baydemir'i ziyaret etti. Görüşmeye Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Selma Kıratlı, Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Metin Kılavuz ve Spor Koordinatörü Bişar İçli de hazır bulundu. Oyuncularla tek tek tanışan Baydemir, spora nasıl başladıklarını ve gelecekte ne yapmak istediklerine ilişkin hedeflerini dinledi. Antrenör Kezban Ergörmüş Ata amaçlarının daha fazla tabana yayılarak, gençlerin potansiyelini açığa çıkartmak olduğunu söyledi.

Başından beri sporu ticari bir meta aracı olarak görmediklerini belirten, Baydemir, sporun bütün dallarıyla ilgili olduklarını ve sporu bir yurttaş davranışı haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Sporun futboldan ibaret olmadığına dikkat çeken Baydemir, "Şu anda kulübümüz, en başarılı takım olmasına ve bundan duyduğumuz heyecana rağmen yine de futboldan ibaret olarak görmüyoruz. Biz ne kadar tabana ulaşırsak, ne kadar dezavantajlı nüfusumuz bundan istifade ederse o kadar birlikte başarmış oluruz. Bu itibarla hem emeğinizden hem de bakış açınızdan dolayı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu

Yakın tarih içerisinde kapalı spor salonunun da olduğu büyük bir kompleks yapılacağının müjdesini veren Baydemir, ancak öncelikli olarak kadın sporcuların antrenmanlarını yapacağı bir mekan için altyapıyı oluşturacaklarını kaydetti.

HABERE YORUM KAT