1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir iftar çadırında
Baydemir iftar çadırında

Baydemir iftar çadırında

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin kentin dört ayrı noktasında iftar çadırı açarken, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş Dağkapı Meydanı'nda Ramazan ayının ilk günü yurttaşlarla birlikte iftarını açtı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen iftar çadırları Dağkapı Meydanı, Ulucami Meydanı, Batıkent Meydanı ve Üniversite Hastanesi'nin yanında açıldı. Günde 1700 kişinin iftar yemeği yiyebildiği çadırlarda dört çeşit yemek veriliyor.

İftar yemeği vermek isteyen yurttaşlara da Büyükşehir Belediyesi organizasyon hizmeti sunuyor. İftar yemeği vermek isteyen hayırseverler Büyükşehir Belediyesi Yardım Şube Müdürü Azad Sümerkan'a 0412 226 21 60 ve 532 597 44 05 numaralı telefonlardan ulaşabilir.

Dağkapı Meydanı'ndaki iftar yemeğine Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş da katıldı. Baydemir, mübarek ramazan ayının tüm inananlara ve Ortadoğu halkına huzur ve mutluluk getirmesini diledi. Baydemir, “Umut ediyorum ki bu kutsal ay birliğin, dayanışmanın güçlendiği, kalıcı barışın altyapısı olur. Bu ay Ortadoğu halklarının özgürlük ayı olur” dedi.

HABERE YORUM KAT