1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir helallik istedi
Baydemir helallik istedi

Baydemir helallik istedi

BDP Urfa Büyükşehir Belediyesi eş başkanlığına aday olan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, veda konuşması yaparak, helallik istedi. 10 yıllık görev süresini tamamlayan Baydemir, Büyükşehir Belediyesinin 19 projesinin temel atma ve açı

A+A-
Baydemir konuşmasında:
 
Hepinizin huzurunda ilk defa aileme, kardeşlerime, yakın akrabalarıma teşekkür ediyorum. On yıllık zaman dilimi içerisinde akrabalarımdan tek bir Allah'ın kulu belediyenin olanaklarından istifade etmek için belediyenin kapısına gelmediler. Hem beni hem siyasetimi dara koymadılar. Hükümetin içerisinde bulunduğu tabloya da baktığımızda bunun ne kadar kıymetli bir şey olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Hakikaten bu konuda da alnımız aktır. Kurumlarımızın siyasetçilerimizin, belediye başkanlarımızın, ailelerimizin kurumları olmadığı, halkın malı olduğu, deyim yerindeyse “cıla camiye” olmadığının da göstergesidir.
 
Şüphesiz ki eşime ve çocuklara teşekkür ediyor, kendilerini on yıllık zaman dilimi içerisinde her arkadaşımın, her yoldaşımın yaptığı gibi ihmal ettik. Haklarını helal etmelerini diliyorum. Partime, il başkanlarımdan, mahalle çalışanlarına, eşbaşkanlarıma kadar hepsine yoldaşlıklarından dolayı dar günümüzde bizleri yalnız bırakmadıklarından dolayı içtenlikle teşekkür ediyorum. İlçe belediye başkanları arkadaşlarıma; bu kervanı, bu kenti sizlerle birlikte şaha kaldırdık diye düşünüyorum. Bu itibarla da mesai arkadaşım olan belediye meclis üyesi arkadaşlarıma da içtenlikle teşekkür ediyorum. Çalışma arkadaşlarım,daire başkanlarından, müdürlere, şeflere ve bütün mesai arkadaşlarıma, emekçi arkadaşlarıma, hizmet alımı personelindeki emekçi arkadaşlarıma herkese şükranı bir borç olarak görüyorum. Hayır duasını hiçbir zaman bizden esirgemeyen sürekli nasihatleriyle kulağıma küpe olan   seydalarımıza teşekkür ederim.
 
Muhtarlarımıza; sizlerle birlikte yapmış olduğumuz toplantılar istişareler, ortak yol bulmalar ve üretmelerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Kentimizin maneviyatına hizmet eden, fikri ne olursa olsun bütün medreseler ve medreselerin seydalarına içtenlikle teşekkür ediyorum. İnancı ne olursa olsun bütün ibadet merkezlerinin cemaatine teşekkür ediyorum. Hem medreselerime hem Surp Giragos kilisesinin cemaatine, Süryani cemaatine, Alevi dedelerine ve canlara içtenlikle teşekkür ediyorum.
 
Diyarbakır'ın tüm halkından ve tüm kesimlerinden bir kez daha helallik diliyorum.
 
Hem ulusal basın aynı zamanda özellikle yerel basınımıza, televizyon kanallarımıza ve köşe yazarlarımıza eksikliklerimizi gördüğünüzde eleştirdiğiniz için, yazdığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Yazdıkları ve eleştirdikleri için telefon açarak kendilerine teşekkür ettim. Eğer onlar yazmasaydı, eğer onlar eleştirmeseydi eksikliklerimizin farkına varmayacaktık. Siz eleştirdiğiniz için bugün başarının çıtası bu kadar yükseklerdedir.
 
Türkiye Mimar Mühendisler Odası Birliği İKK'sına teşekkür ediyorum. İnsan Hakları Savunucularına teşekkür ediyorum. KESK'e ve diğer emekçi bütün sendikalara da içtenlikle teşekkür ediyorum. Sıralamakla saymakla bitmeyecektir.
 
Barış annelerine; beni, bizi bir evlat şefkatiyle gören o yüreklerinden, gözlerindeki o sevgiden her zaman güç aldığım için her birisine içtenlikle teşekkür ediyorum. Unuttuğum birileri varsa da emin olun yüreğimde unuttuğumdan değil, zamanın kısıtlılığındandır. Kısacası Diyarbakır'dan helallik diliyorum.
 
Üç tane 21'i topladığımızda 63 yapıyor. Arabamın plakasını da 63 yaptım. İnşallah 31 Mart sabahı Urfa şehrinin hizmetkarı, Urfa şehrinin Şehr'ül Emin'i olarak yolumuza, mücadelemize devam edeceğiz. Hak var, yani Allah var gam yok, BDP var rant yok.
 
Yolunuz açık olsun.
 
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT