1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir Fransız heyeti kabul etti
Baydemir Fransız heyeti kabul etti

Baydemir Fransız heyeti kabul etti

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Fransa Kürt Dostlukları Derneği üye ve yöneticilerinden oluşan heyet kabul etti.

A+A-

1991 yılından bu yana yılda bir kez bölgeyi ziyaret eden ve gözlemlerini bir rapor olarak Fransız kamuoyuna duyuran Kürt Dostlukları Derneği üye ve yöneticilerinden oluşan 8 kişilik bir heyet, Hakkari'den sonra geldiği Diyarbakır'da çeşitli kurum ve kuruluşlarla görüştü. Gezi ve gözlemleri kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i de ziyaret eden Brötanya Bölgesi Kürt Dostlukları Derneği heyeti, bölgedeki temasları hakkında kısa bilgi vererek son gelişmeleri sordu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir de yaşanan sürece ilişkin bilgi vererek kıt imkanlarla yaptıkları çalışmalardan söz etti. Diyarbakır'ın kendi yaralarını sarmada gösterdiği başarıdan söz eden Baydemir, Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'ndaki çalışmaların dünyada sosyal belediyecilik konusunda model olduğunu söyledi. Heyetin Baydemir'i Fransa'ya daveti üzerine Baydemir, yurt dışı yasağına ilişkin 1 Nisan şakasını ve ardından yasağın kaldırıldığını anlattı.

HABERE YORUM KAT