1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir: Esnaflarımız halka seçenek sunmalı
Baydemir: Esnaflarımız halka seçenek sunmalı

Baydemir: Esnaflarımız halka seçenek sunmalı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve ilçe belediye başkan ve yardımcıları kentteki bakkal, mini market ve market sahip ve yöneticileri ile bir araya gelerek Suriye'deki iç savaşta etkilenenler için başlattıkları Destek Kampanyası'nda h

A+A-

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, Kayapınar Belediyesi Başkanvekili Mahmut Dağ, Sur Belediyesi Başkan Yardımcısı Türki Gültekin ile Yenişehir Belediyesi  Başkan Yardımcıları Güler Menteş ve Haluk Eyüboğlu, Büyükşehir Belediyesi Protokol Salonu'nda bakkal, mini market ve market sahip ve yöneticileri ile bir araya geldi.

Baydemir, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri olarak Suriye'de yaşayan halka ulaştırılmak üzere 10 kalem gıda maddelerinden oluşan Yardım Kampanyası başlattıklarını bildirdi. Bakkal, mini market ve market sahipleri de başlatılan kampanyaya destek için seçilen 10 ürünü maliyetine veya az karla halka sunmak için görüş bildirdi. Yaklaşık bir saat süren toplantıda kimi katılımcılar market içinde özel bir yer ayrılması gerektiğini ifade etti. Kimi katılımcılar ise özellikle üniversite öğrencilerinin market içinde müşteriler ile ilgilenip rehberlik hizmeti verebileceğini belirtti. Katılımcılar özellikle Van Depremi için yapılan kampanya deneyimlerinden hareketle Suriye halkı için yürütülecek kampanyanın nasıl olması gerektiğini ifade ederken, Baydemir, amaçlarının un, şeker, çay, kuru bakliyat, yağ, pirinç, çocuk maması, çocuk bezi gibi kalemlerden oluşan malzemenin dışına çıkılmaması gerektiğini söyledi.

Halka seçenek sunarak yardımcı olun

Baydemir, satış yapan bakkal, mini market ve marketlerden mümkün olduğunca Diyarbakır'da üretilen ürünlerin tercih edilmesi ve harcanan kaynağın kentte kalması gerektiğini önerdi. Baydemir ayrıca kampanyaya katılmak isteyen halka paket veya ürün seçeneği sunulması gerektiğini ve market sahiplerinin kolaylaştırıcı rol almalarını talep etti. Baydemir, yardım malzemeleri toplanma merkezlerini Büyükşehir Belediyesi Sümerpark'taki Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Kayapınar Belediyesi Şantiyesi, Yenişehir Belediyesi Alipınar Şantiyesi ve Sur Belediyesi Mardinkapı Şantiyesi olarak sıraladı.

Görüşmeler sırasında kimi market sahipleri, afiş hazırlama gibi imkanı olmayan diğer bakkal, mini market ve market sahiplerine afiş hazırlama konusunda destek verebileceklerini de ifade etti.

 

HABERE YORUM KAT