1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir çeşitli temaslar için Ankara'da
Baydemir çeşitli temaslar için Ankara'da

Baydemir çeşitli temaslar için Ankara'da

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'i makamında ziyaret etti. Baydemir, Bakan Şahin'den SOYBİS sisteminin belediyelere açılmasını talep etti.

A+A-

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, akşam saatlerinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'i makamında ziyaret etti. 45 dakika süren görüşmede Baydemir, Bakan Şahin'den kaynakların rantabl kullanılması ve doğru bir şekilde değerlendirilmesi için Sosyal Yardım Bilgi Sistemi'nin (SOYBİS) belediyelere açılmasını talep etti.

Baydemir, Büyükşehir Belediyesi'nin Dünya Metropol Kentler Birliği tarafından ödüle layık görülen Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal projelerin uygulama ve koordinasyon sahası olan Sümerpark Ortak Yaşam alanına ilişkin olarak Bakan Şahin'e bilgi verdi.

Matrakçı Nasuh tarafından yapılan Diyarbakır minyatürünü Bakan Şahin'e hediye eden Baydemir, Diyarbakır Surları ile ilgili de bilgi verdi ve Surların UNESCO Dünya Kültürel Mirası Daimi Listesi'ne girişi için yürütülen çalışmalara destek vermesini talep etti.

 

HABERE YORUM KAT