1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir Çalışmaları yerinde denetledi.
Baydemir Çalışmaları yerinde denetledi.

Baydemir Çalışmaları yerinde denetledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir DİSKİ ekiplerinin Hat boyu Caddesi’nde devam eden yağmur suyu ve kanal temizleme çalışmalarını denetleyerek, çalışmaların kısa zamanda bitmesi için ekiplerin gerekirse ikiye çıkarılması talimatın

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir DİSKİ ekiplerinin Hat boyu Caddesi’nde devam eden yağmur suyu ve kanal temizleme çalışmalarını denetleyerek, çalışmaların kısa zamanda bitmesi için ekiplerin gerekirse ikiye çıkarılması talimatını verdi.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DİSKİ) ekipleri kent genelinde yağmursuyu drenajı, kanal temizleme gibi çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ,Mevlana Halit Mahallesi Hat boyu Caddesi’ndeki yağmur suyu ve kanal temizleme çalışmalarında incelemelerde bulunarak bilgi aldı.
Baydemir’e DTP Diyarbakır İl Yöneticisi Celal Yoldaş, Bağlar Belediyesi Başkan Yardımcıları Hüsamettin Çiçek ve Rojda Balkaş ile  Mevlana Halit Mahallesi Muhtarı Abdullah Geçgin eşlik etti. Çalışma alanlarında işçilerle sohbet eden ve DİSKİ Genel Müdürü Yaşar Sarı’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Baydemir, yapılan çalışmaların çok değerli hizmetler olduğuna vurgu yaparak, önümüzdeki 25-30 yılın ihtiyaçlarını karşılayacak alt yapı çalışmaları olduğunu söyledi. Kış mevsimi öncesinde çalışmaların sona ermesini isteyen Baydemir, gerekirse ekiplerin ikiye çıkarılmasını istedi. Bunun üzerine DİSKİ Genel Müdürü Yaşar Sarı’da Hat boyu Caddesi’ndeki çalışmaların en geç 75 gün içinde tamamlanacağını söyledi. Urfa yolu ile Askerlik Şubesi arasında toplamda bin 750 metrelik alanda yağmuru suyu ve kanalizasyon bağlantılarının yanı sıra aboneliklerin yenileneceğini belirten Sarı, yağmur suyu ızgaralarının da yapılacağı bilgisini verdi. Yapılan çalışmalardan memnuniyetini ifade eden Baydemir, ardından bazı esnaf gruplarını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.