1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir çalışanlarla kahvaltıda buluştu
Baydemir çalışanlarla kahvaltıda buluştu

Baydemir çalışanlarla kahvaltıda buluştu

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Fen İşleri Daire Başkanlığı Makine İkmal Müdürlüğü çalışanlarıyla kahvaltıda buluştu.

A+A-

Asfalt numunelerinin incelendiği asfalt laboratuarını denetleyen Baydemir, Genel Sekreter Fahrettin Çağdaş, Fen İşleri Daire Başkanı Bülent Uçan ile birlikte Makine İkmal Müdürlüğü'ne gelerek, çalışanlarla kahvaltı yaptı. Çalışanların sorunlarını dinleyen Baydemir, “Hepimizin tek amacı bu halka ve bu kente hizmet etmektir. Bugüne kadar mahcup olmadık, umarım bugünden sonra da sizlerle birlikte halkımıza layık olmaya çalışacağız. İşçilerin alın teri emeği kutsaldır. Sizlerin yeri benim başımın üstündedir” dedi.
Ardından 3 yıldan beri Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren asfaltın daha kaliteli, dayanıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için deneyler yapılan asfalt laboratuarını inceleyen Baydemir, Fen İşleri Daire Başkanı Bülent Uçan ve Kimya Mühendisi Ramazan Araz'dan laboratuara ilişkin bilgi aldı. Asfalt öncesi ve sonrası asfalt numunelerinin standartlara uygun olup olmadığı kimya mühendisi ve petrol teknikerleri tarafından incelendiğini anlatan Araz, asfalt numunelerinin fiziksel deneyleri yaptıktan sonra asfalt aşamasına geçildiğini söyledi. Öte yandan Araz, TSE standartlarına uygun olan asfalt laboratuarının raporlarının her yerde geçerli olabilmesi için akreditasyon çalışmalarına da başlandığını bildirdi.

HABERE YORUM KAT