1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir, Suriçi sakinleriyle bir araya geldi
Baydemir, Suriçi sakinleriyle bir araya geldi

Baydemir, Suriçi sakinleriyle bir araya geldi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, geçtiğimiz günlerde Suriçi bölgesindeki Cevatpaşa Mahallesi'nde kaya parçasının kayması sonucu yıkılan evlere ilişkin mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

A+A-

Baydemir, Suriçi bölgesinde Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında olan Cevatpaşa Mahallesi'nde kaya parçasının kayması sonucu, hasar gören evlerin sahiplerinin de aralarında bulunduğu mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi tiyatro salonunda yapılan toplantıya Baydemir; Genel Sekreter Fahrettin Çağdaş, Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Sevinç ile İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Murat Alökmen ile birlikte katıldı. Mahalle sakinlerinin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Baydemir, bölgedeki projenin Hz. Süleyman Camii ve Sahabeler Türbesi'nin bulunması ve aynı zamanda afet riski taşıdığı için her halükarda yaşama geçirileceğini dile getirdi. Baydemir, "Bizler gücümüz oranında halkın mağdur olmaması için çaba sarf ettik ve kiracıların da konut sahibi olabilmeleri nezdinde TOKİ'ye önemli girişimlerde bulunduk. Şükürler olsun ki kimsenin canına bir şey olmadı. Gelin bu musibetten hayır çıkartalım. Keşke imkanlarımız olsaydı halkımıza saraylar yaptırabilseydik" dedi.

Baydemir, kalan 113 yapı için de mahalle sakinleri arasından 4 kişilik bir komisyon belirleyerek, pazartesi günü birlikte Valiliğe başvurup, ardından Ankara'da bulunan TOKİ Genel Merkezi'ne giderek, yeni konutların yapılması için talepte bulunmayı önerdi. Baydemir, evleri yıkılan 4 aile için kira yardımında bulunacaklarını ve eşya değer tespiti yapılarak destekte bulunmak için çaba sarf edeceğini de sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT