1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baydemir, PKK baskısı nedeniyle nikaha gelmedi
Baydemir, PKK baskısı nedeniyle nikaha gelmedi

Baydemir, PKK baskısı nedeniyle nikaha gelmedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan, "Osman Baydemir, PKK'nın baskısı nedeniyle toplu nikahı kıymaya gelmedi." dedi.

A+A-

Yalçın Akdoğan, Star Gazetesi'ndeki bugünkü köşe yazısında Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaretini değerlendirdi. Başbakan'ın ziyaretini 'büyük bir siyasi hamle' olarak niteleyen Akdoğan, Baydemir'in toplu nikah törenine katılmamasıyla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı.

BAYDEMİR'E ÖRGÜT BASKISI İDDİASI
Akdoğan, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in PKK'nın baskısı nedeniyle 400 çiftin evlendirildiği törende nikah kıymaya gelemediğini öne sürdü.

GEÇMİŞTEKİ BUZLAR ERİDİ
Yalçın Akdoğan köşesinde şu ifadeleri kullandı: "Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan ziyaret ve BDP'lilerle yaşanan sıcak sohbet, diyalog anlayışına güç katmıştır. Sadece Diyarbakır'da değil bölge şehirlerinde popularitesi olan Baydemir'in Başbakan'ı havaalanında öperek karşılaması ve samimi tavırları geçmişte oluşan buzları eriten bir sıcaklıktaydı. Örgütün baskısı sebebiyle toplu nikah töreninde nikah kıymaya gelememesi de bir o kadar hazindi..."

BAYDEMİR'İN DANIŞMANINDAN AÇIKLAMA
Konuyla ilgili Haberler.com'un sorularını yanıtlayan Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'in Basın Danışmanı İrfan Uçar, Akdoğan'ın iddiasını kesin bir dille yalanladı. Uçar, Baydemir'in nikahı kıymamasıyla ilgili olarak "Sayın Baydemir 2004 yılından bu tarafa ilkesel olarak nikah kıymıyor, bir kaç istisna dışında nikah şahidi bile olmamıştır. En yakınındaki isimlerin nikahını bile kıymadı. Bu karar kendi duruşuyla, prensibiyle alakalı. Biz düğün organizasyonunda yoktuk. Etkinliği valilik düzenledi. Başbakan Erdoğan'ın belediyeyi ziyaretini de 1 gün önce öğrendik. Başbakan'ın gelişi sırasında BDP iş bölümü yaptı. Nikahta Leyla hanım (Leyla Zana) vardı. Akdoğan'ın eleştirilerini çok haksız buluyorum. Başkan 10 yıldır nikah kıymıyor. Nikah kıyarken 1 tane fotoğrafını bile gösteremezsiniz." dedi.

HABERE YORUM KAT