1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bayanların bijuteri merakı
Bayanların bijuteri merakı

Bayanların bijuteri merakı

Diyarbakır'da bijuteri satışı yapan iş yerleri bayanlar tarafından büyük ilgi görüyor. Özellikle gerdanlık, küpe, bileklik, halhal, kolye, yüzükler ve hasır, akıtma seti bilezik gibi çeşitler bayanların ilgisini çekiyor.

A+A-

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da altın fiyatlarındaki yükselişten sonra bijuteri ürünlerine ilginin artması dikkat çekiyor. Düğün ve nişanlarda takılan gerdanlık, küpe, bileklik, halhal, kolye, yüzükler ve hasır, akıtma seti bilezik gibi çeşitler 5 TL'den başlayan fiyatlarla satılınca bayanların ilgisi fazla oluyor.Dağkapı semtinde bijuteri satışı yapan Mehmet Kocaman , bayanların ;piyasadaki altın ve hediyelik eşyaların fiyatlarının yüksek olmasından dolayı bijuteri ürünlerine akın ettiğine dikkat çekerek, satışlardan memnun olduklarını söyledi.
 
'KIŞIN DAHA FAZLA OLUYOR'
 
Kocaman,”Kış mevsiminde satışlarımız daha fazla oluyor. Bu yıl altın fiyatları da yüksek olunca bayanların bujiteriye olan ilgisi daha da artmış durumda. Müşterilerimiz kendileri için yaptıkları gibi hediyelik olarak da alışverişlerini yapıyorlar. Gerdanlık, küpe, bileklik, halhal, kolye, yüzükler ve hasır, akıtma seti bilezik, çeşit bijuterilerimizi çok cazip fiyata satışa sunuyoruz. Böyle olunca işlerimiz Allah'a şükür çok iyi gidiyor." dedi.
 
'ALTIN FİYATLARI BİE YARADI'
 
Kocaman , çok çeşit getirdikleri için bayanların bijuteriye olan ilgisinin son yıllarda arttığını ifade ederek, fiyatların makul rakamlarda olmasının da bunda payı olduğunun altını çizdi. Kocaman,"Son yıllarda altın fiyatlarının yükselmesi bayanların takı merakını gümüş ve bijuteriye kaydırdı. Bayanlar bijuteri çeşitlerinin çokluğu sayesinde aldıkları eşyaları çok çeşitli takma şansına kavuşuyorlar. Fiyatların ucuz olmasının da etkisi var. Fiyatlar 5 TL'den başlıyor.” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT