1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Batmanlı kızlar bölge şampiyonasında
Batmanlı kızlar bölge şampiyonasında

Batmanlı kızlar bölge şampiyonasında

Batman kadın futbol liginde temsil eden 1955 Belediyespor, A takım'da liglerin bitmesinin ardından "Yıldız Kızlar" dalında bölge şampiyonasına katılacak.

A+A-

A takım kategorisinde 2015-2016 futbol sezonunu 3. olarak tamamlayan 1955Belediyespor kadın futbol takımı, Haziran ayının başında yapılması planlanan Yıldız Kızlar Bölge şampiyonasında ilimizi temsil edecek.

Çalışmalarına 19 Mayıs semt sahalarına devam eden Belediyespor takımında teknik direktör Bilal Bakay, turnuva öncesinde iddialı açıklamalarda bulundu. Tek hedeflerinin bölge şampiyonu olup Türkiye finallerine katılmak olduğunu belirten Bakay, "A takımda 2. lige yükselme şansımız kıl payı kaçırmıştık.

Bu bizi üzdüğü kadar, tecrübe kazanmamız adına güzel bir sezon olmuştu. İki hafta sonra yapılacak olan Yıldız Kızlar bölge şampiyonasında ise çok daha fazla iddialıyız. Çünkü A takım kadromuzda yer alan 7 oyuncumuzun yaşı Yıldız Kızlar şampiyonasına oynamak için tutuyor. Bu kızlarımız zaten A takımda da sürekli olarak formayı giyip iyi bir tecrübe kazanan oyuncular.

Bu nedenle katılacağımız turnuvada tek hedefimiz var. Bölge şampiyonluğu kupasını Batman'a getirip ardından Türkiye şampiyonasına da iyi bir derece yapmak istiyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT