1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Batmanda aile spor'u etkinliği
Batmanda aile spor'u etkinliği

Batmanda aile spor'u etkinliği

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Batmanda "Ailemle Spor Yapıyorum" adlı etkinlik düzenledi.."Ailemle Spor Yapıyorum" projesi start aldı.

A+A-

Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, vatandaşları spor yapmaya teşvik etmek amacıyla bir dizi etkinlik başlattı.Şehir merkezinde stant açarak vatandaşlara broşür dağıtan ekipler, herkesi spor yapmaya ve İl Müdürlüğüne ait sportif faaliyetlere katılım sağlamalarına davet etti.

Bu doğrultuda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor servisi personelleri spor standı açarak hem projeyi tanıttı hem de proje ile ilgili broşürleri dağıttılar.Etkinlik ile ilgili Batman İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada, "Spor Genel Müdürlüğümüzün sağlıklı bir toplum oluşturmak için ailelerin spor yapmasını sağlamak, beden ve ruh sağlığını geliştirmek, sosyal medyanın yoğun kullanıldığı toplum hayatında yetişkinlerin bilgisayar, tablet ve telefon başında geçirdikleri hareketsiz zaman dilimini en aza indirmek, yoğun iş hayatından dolayı ailelerin çocuklarına yeterince zaman ayıramadığı gerçeğini de göz önünde bulundurularak aile içi dayanışma ve kaynaşmayı artırmak adına Spor Genel Müdürlüğümüz 'Ailemle Spor Yapıyorum' projesini 2016 yılı İl Spor Merkezlerinde başlatmak üzere faaliyete geçirmiştir. İl Müdürlüğümüze bağlı tesislerde Sağlıklı yaşam yürüyüşü, anne ve kızlarına yönelik cimnastik dersleri, baba çocuk için badminton dersleri gibi çeşitli sportif etkinlik ile tüm halkımıza ulaşılması hedeflenmektedir. Ailemle spor yapıyorum yapabilirim diyen herkesi tesislerimize bekliyoruz" şeklinde bilgi verildi.

HABERE YORUM KAT