1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Batman 16 Mayıs stadına süper bakım
Batman 16 Mayıs stadına süper bakım

Batman 16 Mayıs stadına süper bakım

3. Lig Takımı Petrolspor'un resmi maçlarını oynadığı 16 Mayıs Şehir Stadyumu ligin bitmesiyle birlikte yılda sadece iki defa yapılan genel bakıma alındı.

A+A-

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü bünyesinde bulunan 16 Mayıs Şehir Stadyumu son olarak Petrolspor  Dardanelspor maçının ardından kapılarını futbolseverlere kapatıp hummalı bir bakım için kollar sıvadı. Bakım hakkında bilgi veren Tesis Amiri Hamza Kurnaz, Stadyumun çimlerine çök özenli bir şekilde baktıklarını söyledi.

İNSAN GİBİ BESLENİYOR

Genel bakımın sonuna gelindiğini ifade eden Hamza Kurnaz, "Yaptığımız bakım 6 ayda bir yapılan ve sıcak-soğuk etkenler nedeniyle ya Sonbahar ya da İlkbahar'da yapmamız gereken bir çalışma. Çalışmanın sonuna geldiğimiz ifade edebiliriz. 10 gündür devam eden genel bakım çalışmamızda önce zeminin tümüne vitamin ilaçları verildi.

Ardından özel bir makine ile çim kökleri havalandırılıp çimdeki demir eksikliğinin giderilmesi için tekrar vitaminler verildi. Şuanda da bir yandan zeminin köküne inmiş eski çimlerden arındırılma çalışması yapılırken, bir yandan da çim biçme makinesiyle saha normal standartlara dönüştürülüyor.

Bu çalışmalarımız birkaç gün daha sürecek, tüm aşamalar sonra erdiğinde yeni sezona kadar haftalık düzenli olarak özel çim makinesi ile çim boyları dengede tutulacak ve ayda bir defa gübrelenecek" dedi.

"HALKIMIZDAN RİCA EDİYORUZ"

Bu bakım sürecinde ve özellikle önümüzdeki sıcak yaz günlerinde stadyumun yapısını bozulmaması için sahayı sürekli gözetim altında tutacaklarını belirten Kurnaz, "Stadyum yılın 12 ayı halkın spor yapabilmesi için açıktır.

Halkımızın spor için kullanacağı alan sahanın çevresini kapsayan yer ve "B" tribünü yanında bulunan spor aletleridir. Ancak, maalesef spor yapmaya gelen bir çok kişi yanında kalabalık çocuk topluluğunu getirmektedir.

Doğal olarak saha zeminin bozulmaması adına her ne kadar yasaklı bölge yapsak da çocuklara engel olamıyoruz. Bizim halkımızdan ricamız, lütfen yanlarında spor yapmaya gelen küçük yaştaki kardeşlerimize bu konuda uyarıda bulunup bize yardımcı olmalarıdır" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT