1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Batı’nın adil bir düzen kurması mümkün değildir”
“Batı’nın adil bir düzen kurması mümkün değildir”

“Batı’nın adil bir düzen kurması mümkün değildir”

Saadet Partisi Güneydoğu Anadolu Bölge Toplantısı'nda konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, barış ve kardeşliğin halkın inanç sisteminin hayata geçmesiyle sağlanabileceğini belirtti.

A+A-

Saadet Partisi Güneydoğu Anadolu Bölge Toplantısı Diyarbakır’da yapıldı.

Toplantıda Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, toplumda yaşanan sıkıntıların çözümü hakkında değerlendirmelerde bulundu.


Barış ve kardeşliğin halkın inanç sisteminin hayata geçmesiyle sağlanabileceğine dikkat çeken Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, “Bu ülkede kardeşliği, birliği ve diriliği sağlamak istiyorsanız bu milletin inanç sistemini hayata geçirin. İnanç siteminden uzaklaştığınız müddetçe barıştan, kardeşlikten ve huzurdan uzak olur savrulursunuz.  Bunun en önemli ve en soylu çıkışı 1925 Şeyh Said kıyamıdır. O tarihleri ve o kıyamın gerekçelerini dikkate almak suretiyle bunları yapın. Tüm insanlarımıza sesleniyoruz, reçete evimizdedir. Duvara astığımız Kur’an-ı Kerim’ dedir. Başka çıkış yolu yoktur. Batıldan hayır gelmez.” dedi.


“Hakta ve hakikatte buluşmak lazımdır”


Hakkın dışındaki bütün yolların batıl olduğuna vurgu yapan Kamalak, “13 yıldır bir parti tek başına iktidar değil mi?

 

Hangi problemi çözdü. Bütün dünya bir araya gelse batıl üzerinde yürüdükleri müddetçe bu milletin tek problemini çözemezler. Hakta ve hakikatte buluşmak lazımdır. Bir davanın haklılığı; geçici kalabalıkların çokluğu ile değil. Bir davanın haklılığı; ancak ve ancak ilahi iradeye uygunluğu ile ölçülebilir. Çünkü yüce rabbimiz ferman buyuruyor ‘Sadıklarla beraber olunuz.’ Çoğunlukla, kalabalıkla, diktatörlerle, zorbalarla, firavunlarla ve nemrutlarla beraber değil, sadıklarla beraber olun.” ifadelerini kullandı.


“Batı’nın insanlığı mutlu edecek ve mesut kılacak adil bir düzen kurması mümkün değildir”


Dünyada adil düzenin olmadığını vurgulayan Kamalak, sözlerine şöyle devam etti: “Dünyada herkese yetecek yer ve nimet vardır. Ama adil düzen yoktur.  Adil bir düzen olmadığı içindir ki milyonlarca insan vatansız yaşamaktadır. Yine adil bir düzen olmadığı içindir ki milyonlarca insan açlıktan ölürken, milyonlarca insan ise obeziteden ölmektedir. Adil bir düzen olsaydı hakça bir paylaşım olurdu.

 

Sözüm ona muasır medeniyetin sahibi olan ve kendilerini öyle kabul ettirmenin mücadelesini veren, silahla da bunları tüm dünyaya empoze etmeye çalışan batının, insanlığı mutlu edecek ve mesut kılacak adil bir düzen kurması mümkün değildir. Bu tarihi vaka olarak ispatlanmış bir durumdur.  Bunun en basit örneği 1. Dünya ve 2. Dünya savaşıdır.”


Konuşmasında Birleşmiş Milletler Teşkilatı’nı da eleştiren Kamalak, “Birleşmiş Milletler Teşkilatı’nın temel prensipleri, kendi haydutlukları ve çıkarlarının devam etme esasına dayanıyor. BM, adil bir düzen değil, sömürü çarkını sürdürmenin esaslarını sürdürüyor.” dedi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler