1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başsavcı Solmaz'dan İHA'ya ziyaret
Başsavcı Solmaz'dan İHA'ya ziyaret

Başsavcı Solmaz'dan İHA'ya ziyaret

DİYARBAKIR- Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) 6 Haziran’daki Hakimler Savcılar Kararnamesi ile Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İhlas Haber Ajansı (İHA) Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’nü zi

A+A-

Yaklaşık 3 yıl önce Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan, HSYK’nın 6 Haziran’daki Hakimler Savcılar Kararnamesi ile Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Ramazan Solmaz, İHA Diyarbakır Bölge Müdürü Abdulkerim Kantarcıoğlu’nu ziyaret etti. Başsavcı Solmaz, Kantarcıoğlu’ndan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

İHA’yı yakından takip ettiğini kaydeden Solmaz, Diyarbakır’da çalışmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Başsavcı Solmaz, bugüne kadar Diyarbakır’da yapmış olduğu en önemli çalışmanın Mahkeme Yönetim Sistemi çalışması olduğunu belirterek, sitem sayesinde vatandaşların almak istedikleri adli hizmetlerin, daha kolay anlaşılır bir biçimde verildiğini ifade etti.

Kantarcıoğlu da Diyarbakır halkına yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Başsavcı Solmaz’a teşekkür ederek yeni görevinde başarılar diledi.

(YRT-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT