1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başsavcı Solmaz, alkışlarla uğurlandı
Başsavcı Solmaz, alkışlarla uğurlandı

Başsavcı Solmaz, alkışlarla uğurlandı

DİYARBAKIR- Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, adliye personelleri ile hakim ve savcılar tarafından alkışlarla uğurlandı.

A+A-

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun yaz kararnamesinin açıklanmasıyla Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Başsavcı Ramazan Solmaz için Diyarbakır Adliyesi’nde veda programı düzenlendi.

Adliye binasının önünde gerçekleşen veda programına hakimler, savcılar, adliye personeli ve polisler ile Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan kente atanan Kamil Erkut Güre katıldı. Solmaz, burada personellerle tek tek tokalaşarak helallik istedi.

“Diyarbakır Türkiye için çok önemlidir”

Diyarbakır’a güzel duygularla geldiğini ve aynı şekilde ayrıldığını belirterek, “Bana, çocuklarıma ve eşime en güzel ev sahipliği yapan Diyarbakır ve dostlarımıza teşekkür ediyorum. Diyarbakır’ı severek geldik. Bildiğimiz bir şehirdi. Diyarbakır Türkiye için çok önemlidir. Güzel duygularla ayrılıyorum. İnşallah Diyarbakır için her zaman güzel şeyler temenni ediyoruz.

Antalya’dan tekrar Diyarbakır’a geldiğimde kendi evime geleceğim. Belki kısa bir ayrılış olacak. Diyarbakır’ı ve Diyarbakırlıyı seviyorum Allah onları korusun” dedi.
Konuşmasının ardından adliye personellerine çiçek veren Solmaz, alkışlarla uğurlandı. 

(BE-MP-Y)

HABERE YORUM KAT