1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Basketbolcu çocuklar Özgecan'ı andı
Basketbolcu çocuklar Özgecan'ı andı

Basketbolcu çocuklar Özgecan'ı andı

1997 yılından beridir Diyarbakır Söz Tv ekranlarında yayınlanan Bizim Çocuklar ve Barışcan programına bu hafta Güneydoğu Anadolu Bölgesi Tüm Basketbol Adamlari Ve Sporculari Derneği Basketbol Okulu öğrencileri ve yöneticisi Recep Eser katıldı.

A+A-
 Basketbol sporunun tanıtıldığı programda çocuklar aynı zamanda Barışcan Abilerinin hazırlamış olduğu animasyonlarla doyasıya eğlendiler.Programın ilk bölümünde basketbol dünyasından haberler verildi.
 
Okulun öğrencileri bu haberler ile ilgili çeşitli yorumlar yaptılar.Bu hafta; "Haftanın Deyimi"; "Havlu Atmak" ve "Haftanın Atasözü";  "Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur" oldu.Programın kuklası İbiş basketbolun çocuklar üzerindeki olumlu etkilerini anlattı."Resimler ve Afişler" Masasında ise Barışcan geçmiş yıllara ait Basketbol Turnuvalarının afişlerini paylaştı."Şarkı Söyleyelim" bölümünde Barışcan Abi çocuklara "Dik Dur" adlı bir spor şarkısını öğretti ve beraber söylediler..
 
Gabbasder Baskebol Okulu'nun yöneticisi ve öğretmeni recep Eser ise basketbol eğitimi ve uygulanışı hakkında bilgiler verirken öğrenciler ise bu bilgileri uyguladılar.
 
Barışcan son haftalarda ülkemizde yaşanan kadınlara çocuklara hatta hayvanlara uygulanan  şiddeti özellikle Özgecan'ın hayatını kaybettiği elim olayı protesto için  bu defa siyah elbiseler giyip sundu.programı renkli ve eğlenceli giysilerle sunarken izlemeye alıştığımız Barışcan siyah elbiseleriyle bu konuya dikkat çekti.
 
Program her zaman olduğu gibi , cumartesi saat 10:30 da canlı ve ertesi gün aynı saatlerde tekrarı yayınlandı.
 
(Barışcan)
 

HABERE YORUM KAT