1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Başkent iş dünyası da Özgecan için ayakta
Başkent iş dünyası da Özgecan için ayakta

Başkent iş dünyası da Özgecan için ayakta

TÜGİAD Ankara Başkanı Türker Naslı: “Artık yeter. Bu olaylar artık son bulmalı. İş dünyası olarak bu konularda üzerimize düşen bir görev varsa, elimizi taşın altına koymaya hazırız” dedi.

A+A-
 Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Türker Naslı, üniveriste öğrencisi Özgecan Aslan'ın vahşice katledilmesini kınayarak, “Artık yeter. Bu olaylar artık son bulmalı. İş dünyası olarak bu konularda üzerimize düşen bir görev varsa, elimizi taşın altına koymaya hazırız” dedi.
 
Naslı, yaptığı yazılı açıklamada, “vahşet” olarak nitelendirdiği Özgecan Aslan cinayetinin, toplumun her kesiminde olduğu gibi iş dünyasında da infiale yol açtığını vurguladı.
 
Kadın cinayetlerinin her geçen gün arttığına dikkati çeken, bu üzücü olayların son bulmasını temenni ettiklerini kaydeden Naslı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
 
“Kadına şiddet, artık Türkiye'nin gündeminden çıkarılmalı. İnsanlar çok öfkeli. Toplumda oluşan bu duyarlılık karşılık bulmalı. Kadın cinayetlerini, tecavüzleri sadece kınanmakla yetinmemeliyiz. Öncelikle, anaokulundan başlayarak eğitime önem verilmeli. Ardından ceza kanunlarında caydırıcı düzenlemeler yapılmalı. Yıllardır bu adımları atmak yerine göstermelik kınama açıklamaları, yine göstermelik mevzuat düzenlemeleri ile yetindiğimiz için bu olaylarla sıkça karşılaşır olduk. Artık yeter diyoruz. Bu olaylar artık son bulmalı. İş dünyası olarak bu konularda üzerimize düşen bir görev varsa, elimizi taşın altına koymaya hazırız.“
 
Naslı, Özgecan Aslan'ın ailesine sabır ve başsağlığı diledi.
 
TÜGİAD Ankara Şubesi Genel Sekreteri, Canpa Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan da aşk, sevgi, hoşgörü söylemlerinin hakim olduğu özel bir haftada 20 yaşında gencecik bir bedenin vahşice katledilişine tanık olmanın, toplumun her kesimini çok derinden etkilediğini söyledi.
 
Özcan, “Türkiye'nin her köşesinde insanlar ayakta. Cumhurbaşkanı, iktidar, muhalefet ilk kez bir konuda birleşmiş durumda. Bu birliktelik yakalanmışken sözde kalmamalı. Somut adımlar atılmasına vesile olmalı. Özgecan öldürülen ilk kadın değil belki ama son olması için var gücümüzle mücadele etmeliyiz. Türkiye Genç İş Adamları Derneği olarak kadına şiddetin önlenmesi için yapılması gereken ne varsa en önde yer alacağımızı bu üzücü olay vesilesiyle vurguluyoruz” dedi.
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT