1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başkanlık için aday olmayacağım
Başkanlık için aday olmayacağım

Başkanlık için aday olmayacağım

DİYARBAKIR - Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl, yaklaşan seçimlerde Ticaret Borsası başkanlığına aday olmayacağını açıkladı.

A+A-

Diyarbakır'da basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan Akyıl, yaklaşan Ticaret Borsası seçimleri öncesinde açıklamalarda bulundu. Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl, üç dönem yürüttüğü başkanlığı aynı yönetimden bir arkadaşına devredeceğini ifade etti. Sağlık sorunlarını gerekçe göstererek yeni dönemde aday olmayacağını belirten Akyıl, "Önümüzdeki ay tüm Türkiye'deki oda ve borsaların seçimi var.

Biz Diyarbakır Ticaret Borsası olarak 10 Şubat'ta seçim kararı aldık. 3 dönemdir yürüttüğüm borsa başkanlığını rahatsızlığım dolayısıyla bırakıyorum. Arkadaşlarımdan rica ederek yeni dönemde beni mazur görmelerini istedim. Yönetim kurulumuz aynen devam edecek ve bu yönetim kurulu içerisinde bir arkadaşımızı başkan olarak seçeceğiz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üyesiyim. Mayıs ayının sonunda orada da bir seçim olacak. Kısmet olursa oradaki görevimi sürdüreceğim, kısmet olmazsa evimize dönüp işimize bakacağız.

Bu seçimden sonra Diyarbakır Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığı'na aday değilim. Tamamen sağlık gerekçesiyle yeni dönemde başkanlık yapmayacağımı arkadaşlarıma belirttim. Zaten meclisteki görevime devam edeceğim. Yoğunluktan dolayı arkadaşlarımdan rica ettim. Sağ olsun onlarda kırmadılar beni ve hoş gördüler. Şimdiden yeni seçilecek yönetime çalışmalarında başarılar dilerim" dedi.

HABERE YORUM KAT