1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başkanlık devir teslimi yapıldı
Başkanlık devir teslimi yapıldı

Başkanlık devir teslimi yapıldı

Junior Chamber International (JCI) Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Diyarbakır Şubesinde Başkanlık devir teslimi töreni sonrası yeni Başkan Mustafa Şekercioğlu göreve başladı.

A+A-
JCI TÜRKİYE DİYARBAKIR'DA
 
JCI Dünya'da 128 ülkede 5 binden fazla şube ve 200 binden fazla aktif üyesiyle toplumsal projelere imza atan bir sivil toplum kuruluş lideri olma yolunda ilerliyor.
2015 yılında Dünya'da 100 yılını kutlayacak JCI Türkiye'de 27. Yılını tamamladı. 22 şehirde sosyal sorumluluk projelerinde başarılı işlere imza atmaya devam ediyor.
 
2011 yılından bu yana Diyarbakır'da çalışmalarını sürdüren Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Diyarbakır Şubesinde görev değişimi için Turistik Otel'de bir tören düzenlendi. Törene JCI Türkiye Başkanı Koray Erdemir, JCI Türkiye Saymanı Gökhan Topal, JCI Türkiye Senatörlerinden Mikail Çakmak ve JCI Elazığ Şubesi Başkanı Ufuk Çetinkaya ile çok sayıda JCI üyesi katılım sağladı.
JCI Diyarbakır Şubesi hakkında bir bilgilendirme yapan JCI Türkiye Başkanı Koray Erdemir; Türkiye için güzel ve önemli bir döneme girerken Diyarbakır'da kıymetli Başkanlarımızı ve üyelerimizi bir arada görmekten mutluyuz. Öncelikle görevini tamamlayan Murat Demir'e yaptığı çalışmalar için teşekkür ederken, bu zor görevi kabul ederek insanlığa hizmet için bir yıl gibi uzun ve aynı zamanda kısa bir dönem boyunca görev alacak JCI Diyarbakır Başkanı Mustafa Şekercioğlu'na şimdiden kolaylıklar diliyorum.”
 
Tören de söz alan JCI Diyarbakır Başkanı Mustafa Şekercioğlu; “Türkiye'nin farklı şehirlerinden misafirlerimiz ile JCI Diyarbakır üyelerimiz bir araya geldiler. Bursa'da yapılan JCI Türkiye Akademisinde tüm Başkanlarımızla güzel bir eğitim dönemi sonrasında görevi devralıyoruz. Murat Demir Başkanımız bize bıraktığı bu emaneti daha iyi noktalara taşımak için ekibimle birlikte çalışmalarımıza başlıyoruz. Bu süreçte özellikle üyelerimiz ve Diyarbakır gençliğini aktif bir vatandaş olmak üzere yanımızda görmek istiyoruz” dedi.
 
Junior Chamber International (JCI) Hakkında:
 
Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan, JCI (Junior Chamber International Genç Liderler ve Girişimciler Derneği ), 200 bini aşkın üyesi ile dünyada 128 ülkede faaliyet göstermektedir. Küreselleşen dünyada, evrenselliği benimseyen ve dünya barışını destekleyen bir oluşum olan JCI, üyelerinin liderlik vasıflarını geliştirerek yaşadıkları toplumda pozitif değişime katkıda bulunmalarını hedefler. ICC, UNICEF, AIESEC gibi derneklerle de işbirliği içinde olan JCI, Jacques Chirac (Fransa Cumhurbaşkanı), Valerie Giscard Destaing (Fransa Cumhurbaşkanı), Willy de Clerk (AT Komisyon Başkanı), Gerald Ford (ABD Başkanı), Paul Schulter (Danimarka Başkanı) gibi birçok önemli ismi de üyesi olarak kendi bünyesinde barındırmaktadır.

HABERE YORUM KAT