1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başkanımızı Diyarbakır'da seven çok kişi var
Başkanımızı Diyarbakır'da seven çok kişi var

Başkanımızı Diyarbakır'da seven çok kişi var

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Diyarbakır Müftülüğü tarafından Atatürk stadyumunda düzenlenen Kutlu Doğum haftası programına katıldı.

A+A-

Başkan Yanılmaz, program öncesi Diyarbakır İl Müftülüğü'nü ziyaret ederken, daha sonra mezun olduğu Diyarbakır Yenişehir Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne gitti.

Diyarbakır Müftüsü Erdoğmuş:“Başkanımızı Diyarbakırda Seven Çok Kişi Var”

Başkan Yanılmaz'ın ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulunan Diyarbakır İl Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş, “Başkanımızı Elazığ'da makamında İmam Hatip Lisesi mezunları olarak ziyaret ederek, kendisini tertiplediğimiz programımıza davet etmiştik.” Diyerek sözlerini şöyle sürdürdü “Belediye Başkanımızı Diyarbakır'da seven çok kişi var. Ben ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum”dedi.

BAŞKAN YANILMAZ: “ELAZIĞ DİYARBAKIR KARDEŞLİĞİNİ BÜTÜNLEŞTİRECEĞİZ”

Diyarbakır müftüsü Nimetullah Erdoğmuş'un İmam Hatip Lisesinden sınıf arkadaşı olduğunu belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Diyarbakır Elazığ kardeşliğini bütünleştirmek ve artırmak üzere, kendilerini görevli kabul ettiklerini belirterek konuşmasına şu şekilde devam etti:“Kutlu Doğum Haftası vesilesiyle Elazığ'da Vali Yardımcılarımız, Başsavcımız, Rektörümüz ve İl Müftümüz ve halkımızın katıldığı bir programla Kutlu Doğum Haftasını başlattık. Bu gün de Diyarbakır Atatürk Stadyumunda düzenlenecek Kutlu Doğum Haftası programına katılmak için Diyarbakır'a geldik. Diyarbakır gibi kadim, sahabeler, peygamberler ve İslam'a büyük hizmetleri olmuş bir şehirde bulunmaktan mutluluk duyuyorum”

Ziyaret sonunda Başkan Yanılmaz, Diyarbakır İl Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş'a Harput Kalesi tablosunu hediye ederken, Müftü Erdoğmuş da Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'a Eğil ilçesinde bulunan Peygamber türbesinin tablosunu takdim etti.

BAŞKAN YANILMAZ DİYARBAKIR DA OKUDUĞU OKULA ZİYARET

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz daha sonra Diyarbakır'da okuduğu Yenişehir Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.

“Okulumuzun eski mezunlarını önemli makamlarda görmekten dolayı mutluluk duyuyorum” diyen Diyarbakır Yenişehir Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Turan Öz “Öğrencilerimiz de ağabeylerini örnek alarak inşallah onlarda güzel yerlere gelecekler” dedi.

BAŞKAN YANILMAZ:“D.BAKIR YENİŞEHİR MERKEZ ANADOLU İ.H.L ÇOK DAHA BAŞARILI ÖĞRENCİLER YETİŞTİRECEK”

Yıllar önce eğitim görüp mezun olduğu okulda bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Yanılmaz ise şunları ifade etti:“Dört yıl burada eğitim gördüm. Ben öncelikle bize o dönemde eğitim verenlerden ebedi hayata irtihal etmiş olanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Sağ olanlarda Allah uzun ömür vermesini diliyorum. Müdürümüze, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum, inanıyorum ki Diyarbakır Yenişehir Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi çok daha başarılı öğrenciler yetiştirecek, gelecek nesillere hazırlayacak ve milletini, vatanını, dinini, Peygamberini seven nice nesillerin Türkiye'de yetişmesine vesile olacak.

HABERE YORUM KAT