1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Başkandan başarılı karetecilere ziyaret
Başkandan başarılı karetecilere ziyaret

Başkandan başarılı karetecilere ziyaret

Geçtiğimiz hafta sonu Diyarbakır Gençlik ve spor Kulübünde yapılan karate kuşak terfi sınavı tam bir şölene dönüştü.Diyarbakır Büyükşehir belediyesi spor kulüp Başkanı Sayın Av. Metin Kılavuz karate il temsilcisi sayın Mesna Şimşek ve karate milli antren

A+A-
Çekişmeli ve zevkli gecen sınavda öğrenciler bir üst kuşağa geçmek için ter döktüler.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Spor Kulüp Başkanı Av. Metin Kılavuz  28-ocak ile 02 Şubat arasında Balıkesir ilin de yapılan Yıldızlar 37.kg. Türkiye 3.cüsü olan Amine Akçakmak'ın ödülünü takdim etti.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Spor Kulüp Başkanı Av. Metin Kılavuz 'un  İlk defa Diyarbakır'da  Karate Branşında bir sporcunun Balkan Şampiyonasına Gitmesinde ayrıca bizi mutlu ve gururlu etti. O Gurur Diyarbakır'ın O gurur Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor kulübün gururu dedi.
 
Diyarbakır'da 500 binin üzerinde genç nüfus olduğunu belirterek "Böyle bir kent neden bir spor merkezi olmasın sorusunun cevabını hep birlikte arayıp bulacağız. 21. yüzyılın spor yıldızları neden Şırnak'tan, Diyarbakır'dan Hakkari'den çıkmasın Şilanlar, Hebunlar, Serhatlar niye madalya almasın" diye konuştu. 
Sporcuları tebrik eden Kılavuz, spordaki eril anlayışı kırdıkları için teşekkür ederek, kadınları daha çok sporda etkin kılmak için çabalarının devam edeceğini söyledi.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Antrenörü ''Ahmet Yazar yoğun ve programlı çalışma sonucunda yaptıkları çalışmanın meyvesini almaya başladıklarını da söyledi. 12-13 Mart 2013 Tarihleri arasında okullar arası Türkiye Bölge Şampiyonasına Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor kulübü olarak 1 Sporcuyla yarışacak ve  buradan finalle döneceklerini söyledi. Kuşak Sınavımıza gelipte bizleri hep destekleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanımız Av.Metin Kılavuz'a teşekkür ederim''dedi.
 
 
 
 

HABERE YORUM KAT