1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Başkan Yıldırım'a İnanılmaz Suçlamalar
Başkan Yıldırım'a İnanılmaz Suçlamalar

Başkan Yıldırım'a İnanılmaz Suçlamalar

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Fenerbahçeli taraftar grubu Genç Fenerbahçeliler arasındaki gerilim devam ederken, GFB, kendisine ait internet sitesinden Başkan Aziz Yıldırım'ı topa tuttu.

A+A-

Zamanında kullandıklarını, ancak değiştiklerini ve değişmeye devam ettiklerini belirten GFB, Aziz Yıldırım hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. GFB'nin yaptığı yazılı açıklama şöyle:

'Zamanında kullanıldık'"Sayın Aziz Yıldırım takımın gidişi ile ilgili tek bir açıklama bile yapmazken sürekli GFB'yi hedef alan açıklamalarla gündem saptırmaya devam ettiğine ve bu açıklamaları yapmakla takımımıza zarar vermediğine göre biz de Sayın Yıldırım'ın iftiralarına, hakaretlerine, onur kırıcı ithamlarına cevap vermekte sakınca görmüyoruz. Zamanında kullanıldık, evet kabul ediyoruz. Ama dört senedir değiştik ve değişmeye devam ediyoruz. 4 sene öncesine dönmemiz için yapılan her teklife karşı çıktığımız için bu günlere geldik.

'Aziz Yıldırım ne kadar değişti?'12 Eylül 2008 günü FBTV'de Sayın Aziz Yıldırım "o zaman şartlar onu gerektiriyordu, artık değişti" demişti. Ekim 2008 tarihli kulübümüzün resmi yayın organı olan Fenerbahçe Dergisi'nde, "Mücadelemiz her ne pahasına olursa olsun sürecek" demiştir. Sayın Aziz Yıldırım kişisel sorunlarına kulübümüzün resmi yayın organlarını alet etmeye devam ediyor. Üstü kapalı ithamlarda bulunuyor. Sürekli olarak geçmişten "o zamanın şartları" şeklinde bahsediyor. Herkes öğrensin o zaman neler oldu? Şartlar neydi? Bugün GFB ne kadar değişti? Aziz Yıldırım ne kadar değişti?

'Kötü sonuçlarla alakası yok'Öncelikle protestolarımız Sayın Aziz Yıldırım'ın bahsettiği gibi Gençlerbirliği maçında ya da takım kötü sonuçlar aldığında değil, Aziz Yıldırım'ın taraftara uyguladığı yaptırımlar zamanında başlamıştır. Yani Partizan maçından beri protesto vardır. Bu protestolar kesinlikle takımın aldığı kötü sonuçlar için ya da fubol takımımız kötü gittiği için yapılmamıştır ve yapılmayacaktır. Taraftar maç boyunca takımına 90 dakika desteğini verecektir.

Aziz Yıldırım'ın idaresinde olduğumuz o günlerde neler yaptık? Neler yaşadık? Nelere şahit olduk? Geçmişte şartlar neydi, o şartlarda neler yapıldı herkes bilsin istiyoruz:

'Otobüs tutmamız için para verdiniz'1- Sayın Yıldırım ilk istifanızı açıkladığınız Show TV'ye gitmeden önce yanınızdaydık. Göreve geldiğiniz günden itibaren en çekindiğiniz slogan "Ali Şen Başkan Fenerbahçe Şampiyon"du. Show TV'ye giderken akıl hocalarınız size "Türk halkı duygusaldır, duygusal bir ortam oluşturursan Ali Şen'in "Ali Şen başkan Fenerbahçe Şampiyon" sloganını unutturur "Aziz Yıldırım başkan, Fenerbahçe şampiyon dönemini başlatırsın" dediler. Siz de çıktınız uzun süren konuşmalar ardından birden istifa ettiğinizi ağlayarak ve TV karşısındaki yüzbinleri ağlatarak anlattınız. Aynı gecenin sabahında bize otobüsler tutmamız için para göndertip semtlerden insanları toplattınız. Bu otobüslerle yüzlerce kişiyi Fenerbahçe parkına taşıttınız ve "Taraftarız biz çekeriz cefa, büyük başkan bizi bırakma" tezahüratlarıyla yürüttünüz. Tabii bu yürüyüşe hiçbir şeyden habersiz gönülden katılan yüzlerce taraftarda katıldı. Onların hakkını teslim etmek gerekir.

'Mustafa Denizli'yi protesto edin'2- Deplasmanda kaybedilen Diyarbakır maçı sonrasında bizzat grubumuzun kurucularını arayarak, "toplanıp alana gelin, Mustafa hocayı protesto edin, istifaya zorlayın" dediniz. Sonrasında havaalanında yaşananları anlatmaya gerek yok, herkes biliyor.

'3'er bin bilet yolladınız'3- Altay maçı ve Göztepe maçları sonrasında protestolar başlayınca bunu daha fazla büyümeden engellememiz için bizimde içinde bulunduğumuz bazı gruplara bedelsiz 3000'er tane bilet yolladınız. Hem de şu an hain ilan ettiğiniz Sayın Tahir Kıran'a rica ederek yanımıza gönderdiniz. Sayın Kıran da bizlere hitaben hala unutmadığımız güzel bir konuşma yaptı ve sizin yolladığınız biletleri verdi.

'Seneye maraton orta sizin'4- Deplasman yasağını protesto için maratonda bulunan kadim dostumuz KFY'nin açtığı "Taraftar+Kombine= Dolar" ve "Fenerbahçemizi izlemimizi İngiliz İşgal Komutanları Bile engelleyemedi" pankartları sonrasında hafta içi Dereağzı'na bizleri çağırarak, "Seneye Maraton ortayı size veriyorum" dediniz. Kabul etmememiz üzerine yanınızdakileri ısrar edip, ikna olmamız için peşimizden yolladınız. Biz "dostlarımızı satmayız" diyince gözlüğünüzü çıkartıp bize "sizi de üzerim" dediniz.

'Tribünlerde barındırmayın'5- Aranızın kötü olduğu 1907 Dernek Başkanı Sayın Necdet Ersoy UNIFEB oluşumunu destekleyince bizi çağırdınız ve "Bunlar çok büyüyor, başımıza dert açacaklar, tribünde barınmalarına Müsaade etmeyin" dediniz. Biz de bu emir büyük yerden diyerek bir basket maçında "UNIFEB başkanının kalbini kırdık. Sonradan hatamızı anlayıp özür diledik ve UNIFEB ile kardeş olduk. 6 Kasım 2002 GS maçı sonrası yaşanan haksız gözaltılar esnasında Sayın Necdet Ersoy'un ismini verdiniz ve UNIFEB sorumlularından Barış Ertül'ü gözaltına aldırdınız.

'Kalabalık gelin'6- Dereağzı'nda yapılan Galatasaray'la oynanan PAF maçından önce aradınız "kalabalık gelin" dediniz ve aranızın açıldığı Sayın Atiila Kıyat'ı protesto ettirdiniz.

'Tahir Kıran size destek vermemizi istedi'7- İkinci kez kulubümüzü zor günde bırakıp gitme kararı aldığınızda bile hain dediğiniz Sayın Tahir Kıran bizleri arayarak "Bakın mutlaka yürüyüş yapın ve yapılan yürüyüşlere katılın, başkanı istifadan döndürmek lazım. Defalarca başkanla konuştum ikna etmeye çalışıyoruz, siz de kırgınlıkları unutun ve Fenerbahçe için bu yürüyüşlere destek verin" dedi. Biz bu teklifi reddettik. Israrla size destek vermemiz için bizi arayan Tahir Kıran ile bizi özdeşleştirdiğiniz o günlerde en sonunda biz de yürüyüşe dahil olduk. Aranız kötü diye her yerde konuştuğunuz Tahir Kıran ile o günlerde her gün görüşüyordunuz. Sebebi neydi acaba? Ve ne ilginç ki o da sizi istifadan döndürmek için gayret ediyordu.

'Gerçek istifa sebebini açıklayın'8- İkinci kez istifa etmenizin gerçek sebebini ise bir çok kişi gibi biz de biliyoruz. Gazeteci yakınlarınız, o dönem sizinle olan idareci arkadaşlarınız, yakın dostlarınız gibi biz de biliyoruz. Sağlık sebebi de bir sebep ama asıl sebep değil. Gerçek sebebini tüm Fenerbahçe camiasına açıklamanızı bekliyoruz.

'Dostlarımızı satmadın, savaş başlattınız'9- 2004 yılında tarafımıza vermiş olduğunuz 1200 adet Migros kombinesi iptal ettiniz. Çünkü hoşlanmadığınız diğer tribün gruplarına karşı bir şeyler yapmamızı istiyordunuz. Ancak biz dostlarımızı satmadık, isteklerinizi uygulamadık ve bize karşı savaşınızı başlattınız.

'Tehdit ettiniz'10- Olimpiyat Stadı'nda oynanan kupa finalinde 2 kişiyi yanımıza yolladınız ve bir istekte bulundunuz. Biz reddettik. Aynı kişileri tekrar yolladınız ve adeta tehdit ederek isteğinizi yinelediniz. Ama biz kabul etmedik ve yapmadık. Kaybedilen kupadan sonra çıkıp "anama küfredenlerle beraberler" açıklaması yaptınız. Oysa sizin istediğinizi kabul etsek bu açıklamayı yapmayacaktınız. Bu teklifinizin bize iletildiği an kapalı tribünde olaya şahit olan bir çok kongre üyesi ve taraftar da vardı.

'Bedelsiz kombine verdiniz'11- MTK maçında size yakın bir grubu bedelsiz kombineler vererek stada soktunuz ve olaylar meydana getirttiniz, sonra önceden hazırladığınız senaryoyu hayata geçirtip haksız cezalar aldırttınız.

Neler döndü biliyoruz12- 1 oyla başkan seçildiğiniz kongre ile 600 oy farkla başkan seçildiğiniz kongre arasında geçen dönemde neler yaşandı biz biliyoruz. Neler döndü, ne senaryolar hayata geçirildi hepsine şahidiz. Şu an çok iyi dost gözüktüğünüz camiamızdaki büyüklerimizle ikili ilişkilerinizin bozulmaması için susuyoruz. O döneme ilişkin tek bir açıklama bile yapmamış olmanızı hayretle izliyoruz. Bütün kamuoyu önünde bu olayların gerçek olduğuna dair şerefimiz ve namusumuz üzerine yemin ederiz.

Anadolu'da sizle resim çektirmek, sizden imza almak isteyen insanları hor gördünüz, yanınızdan kovdunuz, selam almadınız, selam vermediniz, kibirinizle, kendinizi dev aynasında görmenizle halkı halkın takımından soğutmaya çalıştınız. 100.yıl kutlamalarını bile bir ilçeye ve bir caddeye, o caddeyle özdeşleşmiş bir kültüre hitaben yaptınız. Anadolu'daki milyonlarca taraftarımızı yok saydınız. Hatta İstanbul'un öbür yakasını bile unuttunuz. Çünkü siz taraftar değil, müşteri istiyordunuz ve insanlara bakışınız "kulübe kaç dolar kazandırır" bakışıydı. Oysa Fenerbahçe'yi bugünlere o insanların vefa duyguları ve hiçbir paranın satın alamayacağı sevdaları getirmişti. Sizin istediğiniz müşteriler oyuncularımızı, takımımızı yuhalamayı, oyunculara küfretmeyi, ıslıklamayı kendilerine hak olarak görüyor ama siz tribünlerimizi bitirmek için sürdürdüğünüz politikanın en büyük avantajımız olan iç saha avantajımızı yok edip bitirdiğini görmüyorsunuz.