1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Başkan Uçar güven tazeledi
Başkan Uçar güven tazeledi

Başkan Uçar güven tazeledi

VAN- TOÇ BİR-SEN 33 Nolu Van Başkanı ALİ Uçar, düzenlenen 2. Olağan Genel Kurul'da yeniden seçilerek güven tazeledi.

A+A-

Genel Kurula MEMUR-SEN Başkan Vekili ve TOÇ BİR-SEN Genel Başkanı Günay Kaya, Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürü Fevzi Altuner, İl Müdür Yardımcısı Ferit Yıldız, Gıda Kontrol Laboratuarı Müdürü M. Sıddık Arvas, MEMUR-SEN Van İl Başkanı Süleyman Şakar, konfederasyona bağlı diğer sendikaların şube başkanları, Gıda Tarım Hayvancılık ilçe müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kongre açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Ali Uçar, MEMUR-SEN ve TOÇ BİR-SEN'in 76 milyonun derdini dert edinmiş ilkeli, kararlı bir sendikacılık anlayışına sahip olduğunu söyledi.

Kısa süreli kolay çözümler yerine zorda olsa kalıcı çözümler üretme yolunu tercih ettiklerini, üstlendiği misyon ve vizyon ile her zaman zalimin ve zulmün karşısında olacaklarını, sorunların değil çözümlerin paydaşı olduklarını ifade eden Uçar, her zaman haktan, hukuktan, haklıdan ve mazlumdan yana aldıklarını belirtti.

Uçar, “TOÇ BİR-SEN, bu kararlı ve ilkeli duruşu sayesinde 2008'den beri hizmet kolunda yetkili sendika olmanın bilinciyle hareket etmiş ve 2014 yılı resmi rakamlarına göre 36 bin 769 üye ile kendi hizmet kolunda 7. kez yetkili sendika olmuştur” dedi.

TOÇ BİR-SEN Genel Başkanı Günay Kaya'nın da bir konuşma yapmasının ardından seçime geçildi. İki listenin yarıştığı seçimde Ali Uçar yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.


(MSA-Y)

HABERE YORUM KAT