1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başkan Recep İdikut'a teşekkür plaketi
Başkan Recep İdikut'a teşekkür plaketi

Başkan Recep İdikut'a teşekkür plaketi

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi, Diyarbakır ve Değerlerini Koruma Derneği Başkanına, hayırlı faaliyet ve çabaları için teşekkür plaketi verdi.

A+A-
Özgür-Der Diyarbakır Şubesi'nden bir heyet Diyarbakır ve Değerlerini Koruma Derneği'ni ziyaret etti. Diyarbakır'daki hayırlı işlerinden dolayı dernek Başkanı Recep İdikut'a plaketin takdim edildiği ziyaret sıcak bir havada geçti.
 
Heyeti, Diyarbakır ve Değerlerini Koruma Derneği Başkanı Recep İdikut ve bazı yöneticiler karşıladı. Diyarbakır başta olmak üzere genel sorunların konuşulduğu ve yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, Diyarbakır'ın değerleri, öğrencilere yönelik çalışmaları ve özellikle bu tarihi kenttin İslami kimliğiyle buluşması noktasında Diyarbakır ve Değerlerini Koruma Derneği ve Başkanı Recep İdikut'a dikkat çeken değerli katkılarından dolayı teşekkür ve takdir plakası verildi. Yanında Ulu Camii işlemeli duvar halısıyla plaketi heyetten alan İdikut, memnuniyetini dile getirdi.
 
Plaketin takdim edilmesi sırasında Özgür-Der heyeti, Diyarbakır'ın özellikle İslami değerlerinin bu amaçla örgütlenmiş olarak kurumsal bir tarzda yapılmasının takdire şayan olduğunu vurguladı.  Romantik Diyarbakırcılık ile özü İslam olan kültürel mayamızla öne çıkan bir Diyarbakır'ın varlığına işaret edilen konuşmada, tam da bu noktada kent ve insanları için hayati öneme haiz İslami kültürün ve değerlerinin ön plana çıkarılmasının öneminin altı çizildi.
 
İdikut'un çalışmalarına yakın tanık oldukları ifade edilen konuşmada, evlere, okullara, cami ve medreselere dağıtılan her bir Kur'an'ın Diyarbakır'ın özüne, tarihine, zenginliğine dönme çabası olduğu, Diyarbakır'ın kimliğinden uzaklaştığı bir dönemde bu türden çalışmalar yapmanın Diyarbakır'ı tekrar ihya etmek, İslami kimliğiyle buluşmasına katkı sunmak anlamına geldiği belirtildi. Diyarbakır ve Değerlerini Koruma Derneği'nin çalışmalarının daha da bereketlenmesi dua ve temennisi dile getirildi.
 
Diyarbakır ve Değerlerini Koruma Derneği Başkanı da plaketin kendisine takdim edilmesine olan memnuniyetini dile getirerek teşekkür etti. Diyarbakır'ın verimli bir yer olduğunun, birçok alanın kitap ve hizmete ihtiyacı olduğunun vurgulandığı konuşmasında İdikut, ileriki dönemlerde yapmayı düşündükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 
İdikut, çalışmaları için Özgür-Der'e de büyük sorumluluk düştüğünü ve çalışmalarında yanlarında olmalarının kendilerini güçlendireceğini ve memnun kılacağını kaydetti. Özgür-Der heyetine de “Renklendirilmiş Tecvidli Hatm-i Şerif Cüzleri”nden oluşan kitap hediye edildi.

HABERE YORUM KAT