1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başkan Kaymaz: "Paralelci çete devletimizi bölemez"
Başkan Kaymaz: "Paralelci çete devletimizi bölemez"

Başkan Kaymaz: "Paralelci çete devletimizi bölemez"

Bir grup parelel çete mensubu Türk silahlı kuvvetlerimizin içine gizlenerek asker kıyafeti giymek suretiyle yapmak istediği darbe girişimini Türkiye halkı bu darbecilere karşı meydanlara indi.

A+A-

Diyarbakır merkezde 10 binlerce vatandaş sokaklara dökülerek milli iradeye sahip çıktı. Alanlarda halkla birlikte ülkeye sahip çıkan Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz, “Demokrasiye sahip çıkıyoruz. Her partiden insanımız; Kürdü, Türkü, Alevisi, Sünnisiyle meydanlardayız. Hangi partiye oy vermiş olursa olsun insanlarımıza sesleniyorum. Devletinize güvenin; hiçbir güç devleti sindiremez. Bir avuç paralelci çete devletimizi bölemez, yıkamaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Milletiyle beraber bin yıllık kutlu yürüyüşüne devam edecek" dedi. 
 
Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz,, 15 Temmuz Cuma gecesi gerçekleştirilen darbe girişimiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. 

Aziz Türk Milletimizin darbeyi püskürttüğünü kaydeden Başkan Kaymaz, “Sokaklara sahip çıkmaya devam etmeliyiz” dedi. 

Başkan Kaymaz, “Yaşanan olaylarda şehit düşen başta güvenlik görevlilerimiz olmak üzere sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Ülkemiz tarihi bir gün yaşıyor. Demokrasiyi ve milli iradeyi sekteye uğratmaya çalışan güçler bir kez daha harekete geçti. Gün, demokrasi ve milli iradeye sahip çıkma günüdür. Gücünü milletten almayan hain bir grubun kalkışması, meşru hükümeti alaşağı etme çabası sonuçsuz kalacaktır. Bütün halkımızı bu kalkışmaya karsı demokrasinin ve milli iradenin yanında olmaya çağırıyoruz.

Askerle vatandaşı karsı karsıya getirme cabaları sonuçsuz kalacak, milletimizin özgürlük ve demokrasi hakki bu anti demokratik, vatan haini kalkışma ile engellenemeyecektir. Herkes bilmelidir ki Erdemliler Hareketi olarak demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkacak vatandaşlarımızın yanındayız.Her zaman Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyin yanındayız en önemli değerimizdir canımızın pahasına ne  olursa olsun onu yalnız bırakmayacağız . 
 
Milli irade tankla, topla bastırılamayacak kadar güçlüdür. Milletimiz bir kez daha demokrasiye sahip çıkmıştır. Allah aziz Türk Milletimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi. 

HABERE YORUM KAT