1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başkan Ensarioğlu'ndan engelliler günü mesajı
Başkan Ensarioğlu'ndan engelliler günü mesajı

Başkan Ensarioğlu'ndan engelliler günü mesajı

3 Aralık Dünya engelliler Günü nedeniyle açıklama yapan Diyarbakır Sağlık-sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, “Yaşam, hayatın her alanında engelleri aşmakla başlıyor” dedi.

A+A-

Başkan Ensarioğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Engellilerimiz, bedensel ve ruhsal açıdan bazı dezavantajlar taşıyan ancak akıl, düşünce ve duyguları hepimiz kadar güçlü olan arkadaşlarımızdır. Tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de milyonlarca engelli insan bulunmaktadır. Devletimiz, sosyal devlet olmanın bir gereği olarak eğitim, sağlık, istihdam haklarına ait hizmetleri engelli vatandaşlarımıza sunmaktadır. Engelli yurttaşlarımızın yaşamdan tat almalarını ve geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak imkanlar yaratılması, onların yaşamlarını kolaylaştıracak düzenlemelerin yapılması, yalnızca engelli yurttaşlarımızı değil, tüm toplumu mutlu kılacaktır.

Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmayı bir insanlık görevi olarak görüyor, tüm vatandaşlarımızın engellilerimizi sevgi ve anlayışla kucaklamalarını, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmalarını temenni ediyorum.Bu düşüncelerle; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyor, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum." dedi.